Експерти фотографуватимуть громаду з неба та будуватимуть спеціальну мапу в цифровому форматі.
Соледарська міська рада вже оголосила тендер на виготовлення топографічної основи громади. Про це журналісти Вільного радіо дізнались з аналітичного порталу Prozorro.
Топографічна основа — це схематичне зображення поверхні землі на конкретній ділянці. Зазвичай на топографічній основі зображений рельєф поверхні, забудови, дороги, комунікації, зелені насадження, межі ділянок тощо.
“Це основа для всієї містобудівної документації. Ця основа дасть можливість розробляти генеральні плани”, — розповідає журналістам Вільного радіо розповіла начальниця відділу містобудування, архітектури та капітального будівництва Соледарської міської ради Ірина Соколенко.
Тобто це документ, який необхідний для реалізації подальших проєктів з будівництва, насаджень в громаді тощо. Топографічна основа допомагає складати локальні проєкти на різних об’єктах.
Топографічна основа має бути в кожній громаді. Вона є у Соледара і зараз. Проте неактуальна.
“Топографічна основа була на паперових носіях і була розроблена в 1984 році. Зараз вона лише частково актуальна. Тому що багато об’єктів, які були 40 років тому, де-юре, на мапі їх вже немає. А на топооснові 84-го року вони ще значаться. І ми маємо перехрещувати ці об’єкти, яких немає де-факто”, — зазначає Ірина Соколенко.
Тепер же документацію необхідно робити в електроному вигляді. Після оцифрування нової топографічної основи її будуть додавати в електрону базу даних містобудівного кадастру.
До того ж зробити нову документацію для містобудування вимагає законодавством.
“Незабаром вступає в дію закон, яким передбачено розроблення для громад комплексного плану забудови територіальних громад. Топооснова дасть нам можливість розробити цю містобудівну документацію”, — додає Соколенко.
Як розповідає Вільному радіо начальниця відділу містобудування, архітектури та капітального будівництва Соледарської міської ради Ірина Соколенко, “будувати” мапу будуть на основі аерозйомок. Підрядник, який виграє тендер, буде підіймати у небо дрон, і звідти робити сотні фотографій місцевості з певної висоти. Ще однією особливістю зйомки є те, що експертам можуть заважати дерева. Тому фотографувати мають тоді, коли зелені менше усього, тобто навесні та восени.
Зокрема за 3,3 мільйона гривень, які готова виділити Соледарська міська рада, витратять на 2 мапи.
Одна з них — це топографічна основа всієї Соледарської ОТГ в масштабі 1:10 000. Загальна площа зйомки орієнтовно 56 725 га.
Ще одну, більш детальну основу, зроблять лише по Соледару. Масштаб буде 1:2 000. Загальна площа 1919 га.
Згідно з тендерною документацією доробити мапу мають до червня 2022 року.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.