Пляжі на Азовському морі перевірили та склали перелік небезпечних (назви)


image
Фото з відкритих джерел

Фахівці Центру громадського здоров’я перевірили якість води в деяких українських водоймах. Зокрема, проаналізували проби води з 9 пляжів біля моря на Донеччині. В кількох із них виявили хвороботворні мікроорганізми та небезпечні хімічні речовини.

 

Про це повідомляють у пресслужбі державної установи.

Серед місць для купання, які перебувають під наглядом лабораторних центрів МОЗ – 9 морських. Це 5 пляжів Маріуполя та 4 уздовж азовського узбережжя у смт Ялта, с. Урзуф, с. Юр’ївка та с. Мелекіне. Також інспектори регулярно перевіряють воду Сіверського Дінця та Блакитних озер.

У серпні 13 проб води дослідили на рівень мікробного забруднення та ще 4 – на вміст шкідливих хімічних речовин.

В результаті дослідження на кількох пляжах Маріуполя виявили перевищення допустимого вмісту лактозопозитивної кишкової палички. Це бактерія, яка при потраплянні в організм може викликати шлунково-кишкові інфекції. Зокрема, відхилення зафіксували на міському пляжі в районі готелю “Турист”, Лівобережному пляжі в районі водної станції “Куточок”, а також на пляжі неподалік від Судноремонтного заводу. У ще 2 пробах виявили перевищення за хімпоказниками.

Крім того, у воді з громадських пляжів смт Ялта і с. Юр’ївка знайшли V. parahaemolyticus – бактерію, яка є збудником гострого гастроентериту (запалення слизової оболонки шлунково-кишкового тракту). У морській воді с. Урзуф виявили холерний вібріон, який спричиняє діарею та зневоднення організму. А на пляжі с. Мелекіне знайшли V. alginolyticus, яка може викликати отит та ранову інфекцію.

На цих пляжах Центр громадського здоров’я рекомендує встановити банери про заборону купання.

Загалом з 203 проб води, відібраних у водоймах України, вимогам стандарту на мікробне забруднення не відповідають 81. Ще 14 проб забруднені хімічними речовинами в недопустимому об’ємі.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: