Військова агресія РФ на Донбасі погіршила екологію регіону, — СБУ

Наталя Жукова
2020-05-22 13:30

image
Фото з відкритих джерел

Силовики ведуть справу щодо впливу на природу і заявляють, що збройна агресія Російської Федерації на Донбасі порушила екологічну рівновагу у регіоні. 

 

Про це повідомляє прокуратура Донеччини. 

За даними слідчих СБУ, тривалі порушення законів і звичаїв війни на окупованому Донбасі загрожують його екологічній та техногенній безпеці. У ході військових дій російсько-окупаційні війська зруйнували та пошкодили велику кількість об’єктів інфраструктури. Це може негативно вплинути на роботу очисних споруд, на захист сховищ токсичних та радіоактивних відходів, погіршити якість питної води та порушити систему водопостачання. Адже через затоплення шахт на окупованій території на поверхню виходять токсичні шахтні води. Вони потрапляють до річки Сіверський Донець та Азовського моря.

Нагадаємо, в березні цього року вода в одному з водоймищ у Єнакієвому стала помаранчевого кольору. Дописувачі в соцмережі з тимчасово окупованої території Донеччини повідомляли, що в нього без будь-якого очищення скидають стоки з шахти, яка не працює. 

забруднене озеро Єнакієве
Фото: Twitter hochu_domoy.ua

 

Зазначимо, після окупації частини Донбасу, російські найманці багато шахт закрили та паралельно припинили відкачування шахтних вод. Експерти з міжнародних організацій достеменно знають про 39 закритих і затоплених шахт по той бік лінії розмежування. Забруднені шахтні води поступово піднімаються до земної поверхні, контактують з підземними та поверхневими водами регіону і забруднюють їх, по обидва боки лінії зіткнення. 

А підтоплення шахти “Юнком” неподалік Харцизька може спричинити радіаційне забруднення підземних вод. Адже на цій шахті в 1979 році радянські науковці організували підземний ядерний вибух. Хотіли дізнатися чи знизиться напруга в гірничому масиві та таким чином підвищувати безпеку у відпрацьованих вугільних пластах. Тут законсервували капсулу з радіоактивними речовинами. Ізольовану небезпечну виробку роками утримували в сухому режимі консервації, відкачуючи воду всі ці десятиліття. Проте у квітні 2018 року окупаційна влада Єнакієвого і Донецька за браком коштів зупинила роботу насосів, і виробки “Юнкому” стали поступово наповнюватися підземними водами. За останньою інформацією, нині під водою опинилися вже понад 35 відсотків підземних виробок, і затоплення радіоактивної капсули стає дедалі ближчим.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: