Російські загарбники опублікували свіжі кадри з центру Бахмута. На світлини потрапив лише невеличкий клаптик району навколо руїн будівлі Бахмутської міської ради. На знімках видно, що за рік окупації пам’ятник геологу зазнав серйозних пошкоджень, а ось скульптура Кіндрата Булавіна не постраждала. Також окупанти показали, що стало з оглядовим колесом, фотозоною з серцями, будівлею філії ДонУЕП та деякими будинками по вулицях Миру та Садовій.
На деякі кадри потрапив пам’ятник геологу в центрі Бахмута по вулиці Сибірцева, 17. Осколки снарядів посікли скульптуру, а від її обличчя цілим залишився лише ніс.
Зазначимо, ще влітку 2023 року (через 3 місяці після захоплення Бахмута окупантами) пам’ятник перед будівлею регіонального геологічного підприємства “Донецькгеологія” був цілим. Від самої ж будівлі залишились лише зовнішні стіни: в неї влучив снаряд, що спричинило пожежу.
Посеред суцільної руйнації у центрі Бахмута виділяється погруддя Кіндрата Булавіна. Судячи з фотографій, попри обстріли скульптура залишилась майже неушкодженою — постраждала лише плашка з прізвищем повстанця.
Нечасто на кадри росіян потрапляє будівля філії “Донецького університету економіки та права” на сході Бахмута. Видно, що центральна частина будівлі майже повністю обвалилась.
Міський центр культури та дозвілля імені Євгена Мартинова за майже рік окупації не зазнав суттєвих змін: зовнішні стіни справляють оманливе враження, що будівля ціла, та зсередини вона вигоріла вщент.
Окупанти побували й у парку розваг, що у центральному парку Бахмута. Однак показали вони тільки оглядове колесо.
Руїни будівлі Бахмутської міської ради ніхто не прибирає вже понад рік. Окупанти, які знімали відео, навіть не знають, що ходять повз головної адмінбудівлі міста, й роблять припущення, що “це, напевно, був кінотеатр або торговельно-розважальний центр”.
Міський фонтан навпроти виконкому та центру культури імені Євгена Мартинова весь в уламках від зруйнованих будинків. Однак сама споруда не здається пошкодженою.
Те саме — з територією, яка раніше була однією з фотозон. Металеві каркаси сердець були прикрашені вогниками й мерехтіли ввечері.
Нижче ми відібрали свіжі кадри будинків у центрі Бахмута з двох різних джерел. Російські солдати здебільшого рухались однією ділянкою в центрі міста. Тому більшість будинків — з вулиць Миру та Садової, що поряд з колишньою будівлею міськради.
Між будинками по вулиці Свободи 128, 122, 153 та вулиці Свободи, 14 окупанти ставлять військову техніку.
Зазначимо, якщо порівнювати фото з літніми кадрами від 2023 року, можна помітити, що окупанти розчистили дорогу від багнюки та уламків будинків і снарядів.
Адресу цієї багатоповерхівки ми не змогли встановити через значні обсяги руйнування та відсутність місцевих прикмет.
Нагадаємо, у березні 2024-го на одному з відео з Бахмута росіяни показали рештки кількох загиблих. Опізнати їх неможливо, бо від людей залишились тільки кістки та військова форма. У речах одного з них знайшли паспорт чоловіка, який прописаний у Часовому Ярі. Однак читачі Вільного радіо впізнали чоловіка за документами й розповіли, що він помер у ДТП ще у 2020 році.
Крім цього, окупанти показали зруйноване тролейбусне депо, будівлю поліції та розплідник на “Посьолку”. Найдетальніше загарбники показали вулицю Садову, що між бахмутським елеватором та районом Алеї троянд.