З понеділка, 25 травня, у Бахмуті відновлюються регулярні та нерегулярні перевезення. Таке рішення ухвалила місцева влада. Комісії не завадило те, що Донеччина не може перейти на другий етап адаптивного карантину.
Про це Вільному радіо повідомила заступниця міського голови Бахмута Тетяна Савченко.
Поки що ходитиме лише міський та приміський транспорт. Це стосується руху тролейбусів, а також регулярного та нерегулярного автомобільного сполучення. За словами Тетяни Савченко, міська рада може розглядати такі питання, оскільки це входить у її повноваження.
“В інших містах ходить міський та приміський транспорт з відповідними обмеженнями, тому ми прийняли таке рішення. На той момент у нас було недоцільно його запускати, а тепер запускаємо з 25 травня”, – говорить заступниця мера Бахмута.
Вона пояснює: органи місцевої влади можуть поновити рух транспорту, якщо в місті сприятлива епідеміологічна ситуація.
“В нашому місті всі показники відповідають нормам. І по тестуваннях – у нас 47 на 100 тисяч (з мінімальних 12, – ред.), жодного хворого зараз не знаходиться на лікуванні, а також 1,17 захворілих на 100 тисяч за останні 7 днів (максимально допустимий показник – 12, – ред.)”, – каже Савченко.
Крім того, з понеділка у місті дозволять роботу відкритих стадіонів та спортивних майданчиків, а також фітнес-залів, якщо там одночасно перебуватиме не більше 10 людей.
Заступниця міського голови додала, що відкриття дитячих садків з 25 травня та підготовча робота до шкільних випускних поки під питанням. Це рішення має ухвалити регіональна комісія.
“Попередньо вони готові з 1 червня, там теж низка вимог: паперові рушники треба закупити, дезинфікуючі засоби, безконтактні термометри. Тому ця підготовча робота зараз ведеться, однак наразі ми ще не знаємо з якого числа ми зможемо відкрити дитячі садочки та школи”, – пояснює Тетяна Савченко.
У місті все ще не можна проводити масові заходи, в яких беруть участь понад 10 людей. Усі, хто знаходиться у громадських місцях, обов’язково мають носити захисну маску. При собі необхідно мати паспорт або інший документ, який посвідчує особу. Людям з підозрою або підтвердженим діагнозом не дозволяється самовільно виходити з самоізоляції або обсервації.
Нагадаємо, З 22 травня уряд запровадив другий етап адаптивного карантину. Він передбачає поступове зняття обмежень в областях, які відповідають певним критеріям. Але в Донецькій та Луганській областях зробили замало тестувань за останні 7 днів, що унеможливлює запуск нових пом’якшень. Щоб перейти на другий етап виходу з карантину, в області має бути проведено не менш ніж 12 лабораторних тестувань на 100 тис населення. На Донеччині цей показник становить 3,68 з 12 мінімальних, а на Луганщині він ще нижчий – 2,23. Це може бути пов’язано з тим, що в регіоні діють лише 3 лабораторії, які можуть обробляти обмежену кількість ПЛР-тестів за добу.
Читайте також: