В День звільнення Донбасу від нацистів у братській могилі в Микільському Слов’янського району перепоховали рештки 135 бійців, які загинули у 1941-43 роках. Їх останки знайшли пошуковці впродовж цього року на території Слов’янського району. Дослідники змогли ідентифікувати імена лише трьох перепохованих.
Про це повідомляє голова Донецької військово-цивільної адміністрації Павло Кириленко.
Рештки 135 воїнів, які загинули під час Другої світової війни на Донеччині, перепоховали 8 вересня, на 77 річницю звільнення регіону від нацизму.
Їх знайшли активісти Асоціації дослідників військово-історичної спадщини «Плацдарм». Зазначимо, це останки знайдених загиблих лише протягом поточного року та на території лише Слов’янського району. Історикам вдалось встановити імена трьох, це Олександр Йосипович Ситник, Бударов Н.Г., Польщиков М.Н. Ще чотирьох бійців вдалося ідентифікувати частково: про них відомо або прізвище, або ініціали, або військове звання. На думку краєзнавців, у цих лісах та полях можуть лежати кілька тисяч жертв Другої світової війни, імена яких досі залишаються невідомими.
Військовий капелан провів поминальну службу за загиблими воїнами. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих у Другій світовій війні. Також вшанували пам’ять українських бійців, які вже в наші дні загинули в боях з російськими окупантами за незалежність України.
“Нині на землі Донбасу історія майже повторюється… Ми знову виборюємо незалежність у боях. Висловлюю вдячність організаціям, які здійснюють надважливу місію з пошуку воїнів, незалежно в які саме роки вони загинули. Сьогодні ми вшановуємо воїнів, які віддали своє життя за звільнення рідної землі від нацистських окупантів”, – сказав заступник командувача Об’єднаних сил полковник Євген Коваленко.
Зазначимо, нацисти окупували Донеччину на понад 700 днів.
«8 вересня 1943 року нацисти були вигнані з Донецька, і після понад 700 днів війни в регіоні знову встановився мир. 77 років – ціле людське життя. Оборонна війна – священна справа. Тому маємо пам’ятати всіх, хто в минулому столітті боровся проти нацистської навали. І пам’ятати всіх, хто бореться нині проти навали російської», – зазначив Павло Кириленко.
Наприкінці церемонії перепоховання пролунав збройовий салют. Люди поклали квіти до Братської могили.
Читайте також: