Підтверджені випадки COVID-19 на 11.07.2020:

52 843

В Україні
(1372 померли, 25661 одужав)

758

На підконтрольній Донеччині
(10 померли, 271 одужав)

1360

На непідконтрольній Донеччині
(79 померли, 618 одужали)
*неофіційно, дані бойовиків

СПЕЦТЕМА

Поліція та прокуратура Донеччини вже розслідує справи смертей на КПВВ, — омбудсмен на Донбасі


image
Фото: Вільне радіо/Олександр Червоненко

На Донбасі лише за 2019 рік в черзі на КПВВ померли близько 10 людей. Та в січні омбудсмен на Донбасі Павло Лисянський звернувся до прокуратури з проханням розслідувати ці смерті. Однак через те, що майже всі смерті були на окупованій території, для слідства це є проблемою.

 

Про це розповів Вільному радіо представник уповноваженої Верховної ради України з прав людини у Донецькій та Луганській областях Павло Лисянський.

Він зазначив, що через те, що багато фактів смертей на КПВВ саме з боку т.з “ДНР”, процес слідства значно ускладнюється.

“Дані внесли в Єдиний реєстр досудових розслідувань і прокуратура цим займається. Але потрібно розуміти, що факти смерті були на окупованій території і швидко ці справи просуватись не можуть”, — розповів Вільному радіо Лисянський.

В 2018 році на КПВВ померли 50 людей

В 2018 році на КПВВ померли 50 людей

КПВВ “Майорське” — другий за кількістю людей на перетин “кордону” з окупованою територією. За 2018 рік в обидва боки тут пройшли контроль більше півмільйона людей. “Майорське” — це черга без криків та суперечок. Лише кілька десятків людей із опущеними головами. В таких чергах за минулий рік померли 50 людей з обох боків лінії розмежування. Ті, хто на КПВВ часто, згадують, як мінімум, одну смерть, яку бачили самі. Детальніше про цей аспект "життя" КПВВ ми написали в нашій статті. Зібрали також механізм дій, якщо ви побачили людину, якій погано в пункті пропуску. А також, в разі смерті людини. Читайте далі: https://freeradio.com.ua/poizdki-v-odin-kinec-kpvv-na-donbasi-smert-i-pislja/

Gepostet von Вільне радіо am Mittwoch, 6. Februar 2019

Крім того, Павло додав, що наразі він збирає повну інформацію про всіх померлих людей на КПВВ, або в буферній зоні, починаючи з 2017 року.

“Зробили ми запити щодо смертей на КПВВ взагалі. Тобто зараз чекаємо звернення. Ми буквально вчора телефонували державним установам, щоб нам швидше надавали цю інформацію”, — додав Лисянський.

Омбудсмен зазначив, що на нещодавній зустрічі з прокурором Луганської області Владимиром Янко він також піднімав питання смертей на КПВВ, та прокуратура Луганщини також залучилась до розслідування.

Нагадаємо, представник  уповноваженого з прав людини в Луганській і Донецькій областях Павло Лисянський звернувся до прокуратури з вимогою розслідувати смерті на КПВВ “Майорське”.

Також читайте:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: