Пресофіцер поліції Бахмута Павло Дяченко забрав собі кількамісячне цуценя, якого знайшов на місці обстрілу. Тепер песик разом з поліцейськими фіксує злочини російської армії та психологічно допомагає правоохоронцям у складний час.
Історію врятованого цуценяти розповіли в поліції Донецької області.
Після чергового обстрілу Бахмута пресофіцер поліції Бахмута Павло Дяченко виїхав зафіксувати наслідки російського удару.
“Ми працювали у місті, і я побачив цуценя. Він підбіг до нас, був дуже-дуже наляканим, брудним. Я подивився, людей поряд взагалі не було. Проходила одна жіночка, я спитав, може це її собачка. Вона сказала: “Ні, не моя”. І якось відволіклись, а песик забився у бетонні блоки. Почався черговий обстріл, він дуже сильно почав плакати, скавчати. Так і вирішили з хлопцями забрати його”, — розповідає Павло Дяченко.
Кількамісячне цуценя назвали Ремом.
Пізніше росіяни знову вдарили по Бахмуту, й Павло вирушив документувати наслідки злочину.
“Я дуже сильно здивувався, коли снаряд впав саме в те місце, де ми годину тому знаходилися з хлопцями і де я його (цуценя, — ред.) підібрав. Там тоді дуже постраждав приватний та багатоквартирний будинок”, — згадує Павло.
Правоохоронець припускає, що якби не забрав цуценя, російська ракета могла б його вбити.
Песик пройшов курс лікування. За декілька днів він дуже прив’язався до пресофіцера та став його “хвостиком”.
“Якщо він десь у службових кабінетах загубився, то все. Відразу скавчить, біжить, шукає мене, де ж я дівся”, — ділиться Дяченко.
Для поліцейських Рем став справжньою розрадою та засобом відволіктися від сумних думок у складних умовах війни.
“Керівник коли побачив, каже: “Чия собака?” Я кажу: “Моя”. І він сказав, що круто, що я так зробив”, — каже пресофіцер поліції Бахмута.
Тепер правоохоронець бере цуценя з собою, щоб той допомогав фіксувати злочини російської армії. Зазвичай песик чекає в автівці, але вже встиг пройти “бойове хрещення”.
“Коли ми поїхали на наслідки, почався черговий потужний обстріл. Ми попадали на землю і я його схопив та притиснув до себе”, — розповідає Дяченко.
Чотирилапі страждають від бойових дій так само як і люди. Кожна п’ята тварина, з якою приходять до ветеринарів, має не фізичні, а психологічні проблеми. Ми разом з зоопсихологинею підготували матеріал про те, як допомогти чотирилапому впоратися зі стресом під час обстрілів, яка поведінка може вказувати на психічну проблему та що допоможе тварині спокійно перенести евакуацію.
Читайте також: