Полонений росіянами британець з “Азовсталі” сказав близьким, що його скоро стратять
Британець Ейден Аслін, якого захопили в полон російські окупанти, зміг поспілкуватися з близькими телефоном. Їм він передав, що бойовики т.з. “ДНР” запевняють: з ними ніхто не зв’язується щодо долі британця. Тому його можуть стратити найближчим часом. Ейден попрощався з близькими.
Про це повідомляє BBC.
Ввечері 22 червня стало відомо, що британець Ейден Аслін, якого захопили в полон російські окупанти, зміг поспілкуватися зі своїми близькими телефоном. Окупанти його переконують, що Великобританія не зробила ніяких спроб переговорів щодо його звільнення.
“Просто немає слів, це має бути найгіршим кошмаром для всіх, коли члену вашої родини погрожують таким чином. Ейден був дуже засмучений, коли сьогодні вранці зателефонував до своєї матері. Суть у тому, що Ейден сказав, що “ДНР” повідомила йому, що ніхто з Великобританії не вступав у контакт з ними, і що його буде страчено. Я повинна вірити тому, що сказав нам Ейден, що якщо “ДНР” не отримає жодної відповіді, вони стратять його. Очевидно, я сподіваюся, що це неправда”, — сказала BBC бабуся полоненого Памела Холл.
За даними журналістів, міністерство закордонних справ Великобританії розслідує справи британських громадян, затриманих в Україні, та підтримує сім’ю Асліна.
Окупанти змусили британця визнали себе винними у найманстві та терористичній діяльності.
Після цього посол України в Британії пообіцяв, що бійцям ЗСУ Ейдену Асліну та Шону Піннеру нададуть пріоритет під час обміну полоненими з Росією.
Підконтрольні Кремлю бойовики називають іноземних громадян, які воювали в лавах ЗСУ — найманцями. Цим вони прикриваються, щоб не дотримуватись конвенцій з прав людей, які стосують військовополонених.
8 червня в Генштабі ЗСУ наголошували, що всі іноземці та люди без громадянства, які беруть участь у бойових діях на території України, підписали контракт зі Збройними силами, тож відповідно до міжнародних норм, на них поширюється правовий статус комбатантів. Тобто вони можуть розраховувати на поводження з ними як з військовополоненими у разі потрапляння в руки ворога.
Нагадаємо, марокканця Брахіма Саадуна, теж хочуть стратити в полоні окупаційні війська. 17 червня Європейський суд з прав людини зобов’язав Росію вжити заходів, аби у т.з. “ДНР” цього не зробили. До марокканця вимагають ставитись відповідно до міжнародного права.
Втім, країна-агресорка ухвалила рішення не виконувати рішення ЄСПЛ з 15 березня. Це рішення у Кремлі пояснюють виключенням Росії з Ради Європи через відкриту війну проти України.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.