Понад 550 працюючих мешканців Донеччини отримали від соцстраху допомогу за період самоізоляції по COVID-19

Наталя Жукова
2020-08-11 16:30

image
Фото з відкритих джерел

Від початку пандемії в Донецькій області 557 людей вимушені були піти на лікарняний через контакт з хворими на COVID-19, хоча в них не було хвороби. Держава оплачує такі лікарняні. Ми розібралися скільки здорові люди отримують за такі 2 тижні без роботи.

 

За даними Фонду соцстраху станом на 5 серпня 557 офіційно працевлаштованих мешканця області відбули самоізоляцію (амбулаторно або в стаціонарі) після контакту з інфікованою коронавірусом людиною. З них 172 людини — медичні працівники. 

Хто та як отримує компенсацію на час ізоляції

Як тільки встановлюється факт контакту працюючої людини з пацієнтом з підтвердженим діагнозом “коронавірусна хвороба”, сімейний лікар відправляє таку людину на лікарняний. Причому це можна зробити навіть дистанційно, телефоном, за наявності підстав (тобто якщо самі ж медики виявлять людину серед кола контактних іншої, вже захворілої людини). 

“Відкривається лист непрацездатності максимум на 14 днів. Такий лист має шифр “11”. Хвороба можливо проявиться, а можливо й ні, поки проведуть тести. Отже, фонд соціального страхування компенсує втрачений заробіток за час самоізоляції по COVID-19”, — розповіла в коментарі Вільному радіо головна спеціалістка відділу матеріального забезпечення Фонду соціального страхування в Донецькій області Ірина Цапенко.

Зазначимо, всього на Донеччині людей, які контактували з хворими на COVID-19 значно більше. 

 “Фонд соціального страхування веде статистику лише щодо застрахованих людей, тобто тих, хто офіційно працевлаштований та сплачує податки. Сюди не входять діти, пенсіонери. Це лише ті, хто працює та має право на оплату листків непрацездатності”,  —  каже Ірина Цапенко.  

Який відсоток від заробітку компенсують

Фахівчиня Фонду соцстраху каже: переважна більшість громадян отримує за час самоізоляції на лікарняному лише половину від свого заробітку, незалежно від тривалості страхового стажу. Суму повної зарплати отримують лише медпрацівники.  

Скільки коштів вже виплатили

Станом на 5 серпня, відділення Фонду в містах та районах області прийняли на оплату 557 таких лікарняних листків на суму понад 600 тисяч гривень, у тому числі 172 лікарняних медпрацівників (на суму понад 290 тисяч гривень). 

В коментарі Вільному радіо станом на 10 серпня фахівчиня ФССУ повідомила вже про 573 листки непрацездатності, прийнятих до оплати на цю дату. 

За даними ФССУ, загалом по Україні станом на початок серпня сума компенсацій працюючим за час ізоляції від COVID-19 перевищила 10 мільйонів гривень. Найбільше таких листків непрацездатності оплатили на Житомирщині (для понад тисячі людей на суму близько 1,5 млн грн). 

Додамо, ці кошти на оплату компенсації за втрачений заробіток під час самоізоляції виділені з фонду боротьби з COVID-19. Всі 66 млрд коштів з цього Фонду вже розподілили, причому система охорони здоров’я отримала 16 млрд гривень. А 35 млрд гривень пішло на ремонт автодоріг.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Проєкт фінансується Фондом міжнародної солідарності в рамках програми "Free Media Programme"
Зміст публікації не обов'язково відображає думку Фонду міжнародної солідарності та є предметом виключної відповідальності авторів


Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: