У 9-річного Назара Черняєва з Соледара виявили рідкісну онкохворобу. Рідні боролися за здоров’я дитини, але врятувати його не вдалося. 23 червня хлопчика поховають у рідному місті.
Про це повідомила у соцмережі волонтерка Лариса Якушева, яка допомагала родині збирати кошти на лікування.
Класна керівниця хлопчика, Наталія Ячмінь з Соледара, у коментарі Вільному радіо підтвердила це.
“О 22:00 напередодні Назара не стало. Це повідомила сьогодні зранку його матуся в групі “Адміни Назара”, де ми спілкуємося. Сьогодні ми відвідали бабусю та дідуся Назара, аби їх хоч трохи підтримати”, — розповідає вчителька.
Хлопчик з мамою знаходилися у турецькій клініці Medistate Hospital Istanbul у Стамбулі для операції з пересадки кісткового мозку. Але організм дитини не витримав.
За словами Наталії Ячмінь, Назара ховатимуть у Соледарі в середу, 23 червня.
“Відспівування буде о 11:00 годині у Свято-Преображенському храмі Соледара. У вівторок ввечері його та маму доправлять літаком з Туреччини до Харкова”, — розповіла вчителька Назара.
Назара разом з усіма однокласниками наприкінці шкільного року перевели у 4А клас.
Перша вчителька каже: у Назара “все в руках горіло”.
“Він все робив дуже швидко: рахував, читав, бігав… Він грав у футбол, любив майструвати своїми руками, рибалив — знав про рибалку такі подробиці, що продавці в магазині дивувалися, що він це знає. Дитя, талановите від бога, ерудована дитина, промінчик”, — каже Наталія Ячмінь.
В класі Назара більше хлопчиків. За словами їх вчительки, у групових чатах діти викладають емоції “Ні, не вірю”.
“Одна мама пише, що її син дуже плакав. Він допомагав озвучувати одне відео про Назара. Мама пише, що вони не прийдуть на поховання. Дітям по 9 років…”, — ділиться горем вчителька цих дітей.
За її словами, клас Назара весь цей рік намагався підтримувати хлопчика.
“Зняли з ними багато відеосюжетів саме для Назара: привітання до Дня народження, звернення-благання по допомогу на телебаченні. Під час дистанційного навчання, як тільки він попав до Туреччини, Назар активно працював разом з нами на уроках математики. Ми такі щасливі були, що йому було краще після Дніпра (лікування у гематологічному центрі, — ред.)”, — згадує вчителька.
У березні мати Назара, Інна Черняєва, знайшла лікаря в Туреччині, який за її даними успішно лікував таку хворобу у дітей, та почала збирати кошти на лікування вже там. На трансплантацію кісткового мозку Назару збирали 95 тис доларів США, а також сплатити за декілька курсів хіміотерапії по 15 тис доларів кожний.
“Вони мали досягнути ремісії, і після того за 2 тижні, після відновлення, мала б бути пересадка. Вже знайшли донора, який співпадав за аналізами. Адже ані мати, ані сестра Назара не підійшли як донори”, — розповідає Наталія Ячмінь.
Для такої операції необхідно було стабілізувати стан хлопчика, аби дитина перенесла операцію та мала сили на одужання. Але цього не сталося.
Назар Черняєв захворів у вересні 2020 року. Лікарі в Бахмутській лікарні діагностували пневмонію, але 2-тижневе лікування результатів не дало. У Слов’янську комп’ютерна томографія показала злоякісну пухлину.
Після цього хлопчика перевели у Дніпро в гематологічне відділення, де уточнили діагноз: периферична Т-клітинна лімфома з ураженням середостіння та гідротораксом. Діагноз підтвердили в інших лабораторіях. Рак цього виду зустрічається у дорослих людей. У світі зареєстрували всього 5 таких хворих серед дітей. Українські лікарі таку хворобу у дітей не лікували.
На початку року хлопчик отримав перший протокол лікування, але він не дав ніяких результатів. Потім спробували польсько-чеський протокол лікування — два блоки високодозової хімії, після якої довелося дуже важко відновлюватись, а покращення було незначне. Після того жінка з сином поїхали у Туреччину.
10 днів тому, 21 червня, волонтерка Лариса Якушева повідомляла від матері, Інни Черняєвої, про стан хлопчика таке:
“У нас все як і раніше погано. Тромби привезли дуже пізно, і нам їх прокапали о 24:00. Температура висока, прокапують, на якийсь час спадає, потім знову піднімається. Тромби 9, це дуже низькі показники. Ввечері будуть знову вливати. Назар млявий, настрою немає.. дуже слабенький. Мені дуже тяжко. Кожного дня ми як на війні. Боремося з цим страшним недугом. Але я не здамся, я буду боротися за свого сина… Ми пройдемо через всі випробування… Я зроблю все, що в моїх силах…”, — йдеться в дописі.
У Інни Черняєвої залишилася 9-річна донька, сестра-близнючка Назара. Старший брат Назара загинув у ДТП у 2010-му році. А батько дітей помер у 2015-му від серцевої хвороби.
Нагадаємо, в рентгенологічному відділенні Донецького обласного територіального медичного об’єднання у Краматорську нещодавно встановили лінійний прискорювач. Цей апарат точково опромінює хворі тканини людей з онкологією та не ушкоджує здорові.
Читайте також: