Підтримати
Що зараз з бахмутським стадіоном “Металург” та наскільки важко буде його відновити
Фото: Бахмут 1571

Стадіон “Металург” у Бахмуті був однією з основних легкоатлетичних баз України, де готували олімпійських та паралімпійських чемпіонів. Але від початку липня окупанти вже декілька разів вгатили по стадіону та значно його пошкодили. В якому він зараз стані, чи вивезли звідти обладнання та скільки ресурсів потрібно на відновлення стадіону — читайте далі. 

 

Про нинішню ситуацію зі стадіоном журналістам Вільного радіо розповідає голова відділу фізичної культури та спорту Бахмутської міськради Віктор Лис.

Пошкодження дуже великі. Коли у нас по трибуні попало, ми рахували десь 100 мільйонів [гривень на відновлення]. А потім нам ракета залетіла ще на футбольне поле — там вирва до 6 метрів завглибшки. Пошкодило і ливнівку, і бігові доріжки. Крім цього, було п’ять здоровенних пробоїн в даху — пошкоджень дуже багато”,  — каже посадовець.

За його словами, відносно цілою залишилася лише зворотна сторона стадіону. 

Нині в більш-менш в задовільному стані лише спортивний корпус — там лише скло побите, ну й трохи пройшла деформація вікон”, — розповідає Віктор Лис. 

Що зараз з бахмутським стадіоном “Металург” та наскільки важко буде його відновити
Фото: поліція Донеччини

На відновлення пошкоджень, за його оцінками, може піти декілька років. 

Якщо найближчим часом ми їх (окупантів, — ред.) виженемо, якщо буде фінансування, в принципі за пару років, гадаю, можна буде відновити комплекс. Після перемоги я, звісно, не знаю, що в першу чергу буде відновлюватись, але роботи дуже багато”, — стверджує посадовець.

Найбільше, як зазначає голова відділу фізичної культури, постраждала частина стадіону, де знаходяться манеж, трибуни та футбольне поле. 

Вибуховою хвилею там всі перекриття були пошкоджені: потріскались, полопались. Потім потрібно буде повністю відновлювати манеж. Та сторона, де в нас вирвало три прольоти, теж всю сторону необхідно міняти. Дах манежу теж весь в дірках — його піднімало вверх. Його теж потрібно замінювати. Ну і я вже не кажу за скління. Але це ми зараз говоримо, ми ж не знаємо, як ситуація буде далі розвиватися і що там згодом взагалі залишиться”, — каже Віктор Лис. 

Що зараз з бахмутським стадіоном “Металург” та наскільки важко буде його відновити
Фото: Бахмут 1571

Також невідомо, як пошкоджена будівля витримає зиму — відремонтувати її до приходу холодів неможливо. 

Герметичності будівлі ж зараз нема, дах тече — дощ буде потрапляти, сніг всередину споруди. Як вона цю зиму переживе і в якому стані буде навесні, ще не зрозуміло. Проблем більше, ніж хотілося б”, — розповідає посадовець.

Найцінніше обладнання та інструменти зі стадіону вивезли. За тим, що евакуювати не вдалося, доглядають працівники, яких на стадіоні залишилося обмаль. 

Все обладнання ми не змогли вивезти, це однозначно. Тренажери, металеві конструкції не змогли вивезти, бо нереально було. Ми вивезли більш цінні речі — це мати, сектори для стрибків та інвентар коштовний, — те, що могли вивезти й що було де зберігати. Щодо персоналу — мінімальний персонал на стадіоні є. Є охорона та інші робітники, які доглядають за стадіоном”, — розповідає Віктор Лис. 

Поновити роботу стадіону в іншій частині України нині неможливо, каже посадовець. Тож обладнання зберігають у безпечнішому регіоні. 

Що зараз з бахмутським стадіоном “Металург” та наскільки важко буде його відновити
Фото з соцмереж

Нагадаємо, стадіон “Металург” збудували ще у 50-х роках минулого століття. У 2012 році його реконструювали, а згодом він отримав відповідну міжнародну ліцензію, яка дозволила приймати національні змагання всіх рівнів, включаючи чемпіонати України, а також міжнародні матчеві зустрічі. Стадіон був базою підготовки олімпійців, паралімпійців, а також легкоатлетичної збірної України. 

Про те, як проходила евакуація спортсменів Донеччини та в якому стані бахмутський спорт після початку повномасштабного вторгнення Росії, читайте в матеріалі Вільного радіо за посиланням

Читайте також:


Завантажити ще...