У вівторок 24 листопада лінію розмежування можна перетнути на контрольному пункті “Станиця Луганська”. Це єдиний стабільно працюючий КПВВ на сході України.
КПВВ “Станиця Луганська” відкривається о 08:00, а припиняє роботу о 16:00. За таким графіком він працює щодня. Тут пропускають лише пішоходів.
Людям, яким треба перетнути лінію розмежування на Донеччині, доведеться чекати п’ятниці. У цей день відновить роботу пункт пропуску “Новотроїцьке”. Він, як і всі КПВВ на сході, працює з 08:00 до 16:00, але відкривається лише двічі на тиждень. Такий режим роботи “затвердила” окупаційна влада т.з. “ДНР”, і їхні представники розблоковують дзеркальний пост тільки в понеділок і п’ятницю. В інші дні бойовики не випускають і не впускають нікого через цей гуманітарний коридор.
Варто врахувати, що блокпост окупантів працює до 16:30 за місцевим часом, або до 15:30 за Києвом.
Додамо, бойовики висувають ряд обмежень, через які перейти лінію розмежування на цій ділянці може не кожен. Зокрема, тим, хто слідує на підконтрольну частину України, треба бути прописаним на цій території, а у зворотному напрямку можна пройти лише після внесення у списки т.з. “Міжвідомчого оперативного штабу”. Перевірити чи є ви в списках на перетин в бік непідконтрольної території можна за телефонами 068 669 08 13 та 066 185 97 86.
Чому працюють не всі пункти пропуску
10 листопада всі КПВВ на Донбасі відновили свою роботу в односторонньому порядку. Це контрольні пункти в’їзду-виїзду “Гнутове”, “Новотроїцьке”, “Мар’їнка”, “Майорське”, “Станиця Луганська”, “Щастя” та “Золоте”. Однак з усіх пунктів пропуску на Донеччині працює лише “Новотроїцьке”. Тут, як зазначалося, пропускають лише двічі на тиждень.
Контрольний пункт “Станиця Луганська” залишається єдиним стабільним варіантом для людей, яким треба перетнути лінію розмежування.
Окрім цього КПВВ, на Луганщині є ще два, але наразі вони не працюють. Зокрема, КПВВ “Золоте” відкрили ще у 2016 році, але за цей час бойовики не пропустили на тимчасово окуповану територію жодної людини.
Пункт пропуску “Щастя” запрацював з листопада. Його відкриття узгодили на засіданнях ТКГ. На цьому пункті є кімната матері та дитини, центр надання адміністративних послуг, відділення поліції, медичний пункт, стаціонарний офіс “Ощадбанку”, “Нова пошта”, аптека, вбиральні. За підрахунками українських прикордонників, тут можуть щодня пропускати до 5 тисяч автівок та до 15 тисяч людей. Але бойовики тримають суміжний пост закритим. Через це держави-учасниці “нормандської четвірки” закликали Росію вплинути на окупантів, щоб ті розблокували рух.
Як перетнути КПВВ
Оскільки в Україні діє низка протиепідемічних обмежень, на контрольних пунктах людям вимірюють температуру. Також потрібно носити захисну маску. Люди, які виїжджають з тимчасово окупованої території, мають погодитись на двотижневу самоізоляцію під контролем мобільного додатку “Вдома”. Якщо у людини немає сучасного смартфона або місця для такої самоізоляції, їй пропонують обсервацію у відведеному для цього державному закладі. Там безкоштовно годують і надають ліжко. Якщо людина пройде тест на виявлення коронавірусу і він виявиться негативним, обсервацію можна припинити.
Читайте також: