Наталія Киркач стала новою радницею голови Донецької ОДА з питань забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків. Раніше вона була депутаткою Святогірської міської ради та очолювала благодійний фонд у Слов’янську. Розповідаємо, що відомо про новопризначену посадовицю.
12 квітня 2025 року очільник ДонОВА Вадим Філашкін представив нову радницю голови Донецької ОДА з питань забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків.
На своїй посаді Наталія Киркач буде:
Зазначимо, раніше цю посаду обіймала Тамара Лук’янчук, яка проводила наради та брала участь в інших заходах, які стосувалися рівних прав і можливостей жінок і чоловіків.
З початком повномасштабного вторгнення Наталія Киркач допомагала пораненим як волонтерка благодійного фонду “Слов’янське серце”, який очолює вже понад 10 років.
Фонд був створений на основі жіночої волонтерської групи, яка з 2014 року надає допомогу постраждалим від бойових дій у Донецькій та Луганській областях. Волонтерки займаються евакуацією, наданням гуманітарної допомоги, розселенням, психосоціальною та юридичною підтримкою, а також грошовими виплатами. Основним напрямом роботи організації є допомога дівчатам та жінкам, які постраждали від насильства.
У березні 2022 року Наталія Киркач дістала поранення під час евакуації мирних жителів з Ізюма.
Більше про свою діяльність вона розповідала журналістам Вільного Радіо у 2022 році:
9 грудня 2022 року президент України відзначив Наталію Киркач державною нагородою “Золоте серце” за волонтерську діяльність.
До призначення на посаду в ДонОДА Наталія Киркач продовжувала займатися волонтерською діяльністю.
Журналісти Вільного Радіо проаналізували декларації Наталії Киркач. Згідно з ними, з 2015 по 2020 рік вона була депутаткою Святогірської міської ради.
Посадовиця є багатодітною матір’ю — має двох синів та доньку.
З 2016 по 2020 рік вона отримувала заробітну плату від благодійного фонду “Слов’янське серце” — від 188 до 289 тисяч гривень на рік до сплати податків. У середньому це від 15,6 до 24 тисяч гривень на місяць.
Також Наталія Киркач отримувала допомогу по безробіттю — 25 тисяч гривень на рік — від Слов’янського центру зайнятості.
З нерухомого майна посадовиця декларує два будинки: один площею 50 кв. м у Слов’янську, придбаний у 2008 році, інший — площею 40 кв. м у Святогірську, куплений у 2004-му. Також із 2005 по 2008 роки вона стала власницею земельних ділянок кожен площею в тисячу квадратних метрів у Слов’янську, Тетянівці Слов’янського району та Чорноморську в Криму.
Її чоловік, Олександр Дєткін, задекларував квартиру площею 65 квадратних метрів у Слов’янську.
У власності Киркач є автомобіль Toyota Fortuner 2006 року випуску, який вона придбала у 2006 році за 250 тисяч гривень.
Водночас в автопарку її чоловіка є чотири автівки:
Крім цього, Наталія Киркач декларує заощадження: 3 тисячі євро, 200 тисяч гривень та 2,5 тисячі доларів США на банківських рахунках.
Декларацій після 2020 року Киркач не публікувала, тож, ймовірно, не обіймала посад в органах влади.
Нагадаємо, нещодавно ми аналізували декларацію народного депутата Верховної Ради від Донеччини Муси Магомедова. Посадовець торік отримав майже 630 тисяч гривень депутатської зарплати. Також він тримає як заощадження 259 тисяч євро та майже три мільйони гривень.