У скарзі також є звинувачення за вбивство українців у ході АТО, відмову постачати воду в окупований Крим та інші “злочини”, нібито вчинені Україною.
Це перша міждержавна скарга Росії проти України до Європейського суду з прав людини. Її текст виклали на сайті генпрокуратури Росії.
Загалом у документі є 10 пунктів “порушень”, нібито вчинених Україною. Наведемо їх:
Деякі з цих пунктів стосуються виключно внутрішньої політики України, як-от впровадження мовної політики.
“У нас є Конституція, де чітко прописано, що державною мовою в Україні є українська. Є Закон про мову, є рішення Конституційного суду, в яких йдеться, що українська мова має бути впроваджена у всі сфери життя. Росія захищає російську на своїй території, Польща захищає польську. Тож це питання внутрішньої компетенції держави Україна”, – розповідає Вільному радіо координаторка з адвокації благодійного фонду “Право на захист” Еліна Шишкіна.
Та за її словами, Росія все ж може позиватися проти України, бо має таке право. Так, українська влада подала вже 5 міждержавних скарг проти держави-окупанта.
Країна може звертатися до міжнародних інстанцій, якщо вважає, що в іншій країні порушують права людей, пояснює юристка.
“Наприклад, був територіальний спір “Кіпр проти Туреччини”. Це був міждержавний спір, коли південна частина Кіпру – Республіка Кіпр – подала на Туреччину позов за окупацію північної частини Кіпру та створення там маріонеткової республіки. Кіпр виграв той позов, до речі. Тобто, міждержавні спори у практиці Європейського суду є, просто їх набагато менше, ніж індивідуальних”, – говорить Еліна Шишкіна.
Нагадаємо, у Міжнародному кримінальному суді дійшли висновку, що Росія може бути винна у воєнних злочинах та злочинах проти людяності на Донбасі та в Криму. Тому ці дії розслідуватимуть на міжнародному рівні.
Додамо, у 2018 році міжнародний арбітраж зобов’язав Росію виплатити Україні 1,3 мільярда доларів США збитків від окупації Криму.
Читайте також: