Окупанти звільнили 10 іноземних громадян, яких захопили у полон на території України. Це п’ять британців, два американці, хорват, марокканець та громадянин Швеції. Серед звільнених виявився Ейден Аслін, якого бойовики т.з. “ДНР” збиралися стратити.
Про це повідомляє Reuters з посиланням на офіційного представника Саудівської Аравії.
За їхніми даними, за допомогою наслідного принца Саудівської Аравії Мухаммеда бен Салмана вдалося звільнити 10 іноземних громадян, яких загарбники на території України захопили у полон. Літак з ними вже приземлився у Саудівській Аравії.
“Ми дуже раді звістці про те, що п’ять британських громадян, затриманих проросійськими маріонетками на сході України, благополучно повертаються. Це поклало край місяцям невизначеності та страждань для них та їхніх сімей”, — відреагувала на новину прем’єр-міністр Великобританії Ліз Трас.
За даними британського депутата Роберта Дженріка, серед звільнених є британець Ейден Аслін, який захищав “Азовсталь” та потрапив у полон до загарбників.
“Повернення Ейдена поклало кінець місяцям болісної невизначеності для люблячої родини Ейдена в Ньюарку. Вони щодня страждали від фіктивного суду над Ейденом, але ніколи не втрачали надії. Коли вони знову об’єднаються як сім’я, вони нарешті можуть бути у мирі”, — написав Роберт Дженрік.
Росія також звільнила двох громадян США: 39-річного Олександра Дрюке та 27-річного Енді Хюїна. Вони з Алабами та потрапили у полон окупантів в червні 2022 року, під час боїв на сході України.
Крім того, серед звільнених є громадянин Швеції. Його ім’я не називають, але відомо, що його схопили у полон в Маріуполі.
“Я можу підтвердити, що швед, який у травні був взятий під варту російськими військами, вільний і прямує до Швеції”, — підтвердила міністр закордонних справ Швеції Анн Лінде.
Інформації щодо інших звільнених іноземних громадян наразі немає.
Нагадаємо, лідер Туреччини Реджеп Ердоган заявив, що Росія та Україна змогли домовитись про обмін 200 полоненими. Коли його проведуть — поки невідомо.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.