Адвокат полоненого захисника “Азовсталі”, британця Ейдена Асліна, подав касаційну скаргу. В ній захист просить скасувати смертний вирок за т.з. “статтями” окупантів та повністю припинити справу через відсутність в діях Ейдена злочинів.
Про це повідомляють окупаційні ЗМІ з непідконтрольної частини Донеччини.
4 липня захист полоненого британця, який захищав “Азовсталь”, подав касаційну скаргу. В ній просять скасувати вирок за надуманими статтями “вчинення злочинів групою осіб” та “насильницьке захоплення влади”, який виніс Ейдену т.з. “суд ДНР” 9 червня. За цими “статтями” окупантів британцю загрожує смертна кара.
Також представник Асліна у суді просить повністю припинити справу, оскільки в діях підзахисного немає складу злочинів, у яких його звинувачують.
23 червня Ейден зміг поспілкуватися з близькими телефоном. За його словами, бойовики т.з. “ДНР” розповідають, що з ними ніхто не зв’язується щодо його дол, тож його можуть стратити найближчим часом. У телефонній розмові Ейден попрощався з близькими.
Адвокат підданого Великобританії Шона Піннера теж підготувала оскарження вироку щодо смертної кари. Однак оскаржити його можна буде після того, як т.з. “суд ДНР” винесе захиснику “Азовсталі” смертний вирок.
Захист марокканця Брагіма Саадуна теж готує скаргу, в якій проситиме суд окупантів змінити смертний вирок на помилування і довічне ув’язнення.
В офісі ООН з захисту прав людини оцінили смертні вироки трьом іноземним бійцям ЗСУ у “суді ДНР” як військовий злочин. Іноземці, яких утримують окупанти, воювали у складі ЗСУ та не є найманцями.
Європейський суд з прав людини зобов’язав Росію вжити заходів, аби у т.з. “ДНР” не стратили іноземців. Втім країна-агресорка ухвалила рішення не виконувати зобов’язання ЄСПЛ з 15 березня.
Нагадаємо, бійцям підрозділу “Ведмеді”, який входить до полку “Азов”, теж може загрожувати страта. Нині місцеперебування українських військових невідоме, а окупанти не дають їхнім рідним зв’язатися із військовополоненими.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.