Підтримати
Зображення до посту Росіяни хочуть інвестувати у дві шахти на окупованій частині Донеччині після того, як зачинили десятки вугільних підприємств
Понад 11 млрд рублів обіцяють спрямувати на "Шахту "Комсомолець Донбасу", фото з окупаційних джерел

Компанія із російського Ростова-на-Дону заявила, що готова вкласти 16 мільярдів рублів у дві шахти на окупованій частині Донеччини. Ці гроші поділять між вугільними шахтами у тимчасово захоплених Торезі та Хрестівці. У той самий час, як загарбники знайшли інвестора для підприємств, у Донецьку припинили працювати одразу три шахти.

Про інвестиції від ростовської компанії повідомляють у самоназваному “Міністерстві вугілля та енергетики ДНР”.

“Сукупний обсяг грошових вливань з боку ТОВ “ІМПЕКС-ДОН” становить близько 16 мільярдів рублів. Ці кошти будуть розподілені між шахтами і дадуть змогу оновити виробниче обладнання, розширити штат співробітників, істотно наростити обсяги виробництва і забезпечити працівникам повний соціальний пакет”, — запевняють у псевдоустанові.

За даними окупантів, понад 11 з 16 мільярдів рублів перерахують “державному унітарному підприємству ДНР “Шахта “Комсомолець Донбасу”, що розташована у Хрестівці. Решту суми обіцяють віддати торезькому підприємству “Торезантрацит”.

Зауважимо, після окупації частини Донецької області у 2014 році росіяни та їхні ставленики поступово почали закривати шахти у захоплених населених пунктах.

“Шахти в нас поступово закривалися, бо спочатку не було чим платити, а потім — нема кому. Адже після мобілізації там не дуже багато людей залишилося”, — розповідала Вільному радіо донеччанка Софія.

Зокрема, три шахти припинили роботу в Донецьку лише протягом 2023 року. У листопаді 2023-го окупанти заявили про намір ліквідувати на Донеччині ще 9 шахт, назвавши їх “безперспективними”. 

До 2014-го у регіоні працювало 145 шахт. В окупації станом на зараз нібито продовжують працювати лише 11 вугільних підприємств. Щодо підконтрольної частини Донеччини, то станом на червень 2023-го, як пише видання Deutsche Welle, працюючих шахт було 21.

У листопаді минулого року українська влада заявила, що скасовує сплату ПДВ під час ввезення обладнання для шахт у Донецьку та інші вугільні області України. Таке рішення ухвалили для приваблення інвесторів та забезпечення місцевих роботою.


Завантажити ще...