представник МГБ ЛНР
Скріншот відео

Окупаційні ресурси т.зв. “ЛНР” поширюють вигадку про українських диверсантів, які буцімто скинули з безпілотника заражені туберкульозом листівки. Поки профільні лікарі з цього сміються, Кремль використовує цей фейк як “доказ” роботи біолабораторій США в Україні. Розбираємось у ситуації.

 

28 травня в одному з Telegram-каналів окупантів з’явилося повідомлення про те, що “МДБ ЛНР розслідує справу про зараження туберкульозом жителів республіки в результаті диверсії”.

“Заражені високостійкими штамами захворювання листівки були скинуті у Слов’яносербському районі з українського безпілотника”, —  пишуть маріонетки Кремля з Луганщини.

Бойовики вказують, що це сталося ще 11 листопада 2020 року. 

українські активісти на Донбасі
Українські активісти на Донбасі перед запуском дрона. Фото: Telegram/ Анатолій Штірліц
фейкові гроші
Фейкові купюри з надписом “100 ЛНРей” активісти відправили дроном в “ЛНР” як нагадування про фейковість самої “Луганської республіки”. Фото: Telegram/ Анатолій Штірліц
листівки проти війни
Активісти додали листівки проти війни в Україні. Фото: Telegram/ Анатолій Штірліц
активісти запускають дрон у бік ОРДЛО
Активісти запускають дрон у бік ОРДЛО. Фото: Telegram/ Анатолій Штірліц

 

“Підозрюваними у справі проходять 6 людей, їхні особистості поки тримають у тайні. Опосередковано інформація підтверджується в одному з проукраїнських ТГ-каналів”,  —  пишуть окупанти. 

Коментар лікаря: “Фтизіатри сміються”

Ми попросили лікарку-фтизіатра (яка спеціалізується на туберкульозі,  —  ред.) прокоментувати цю історію з “зараженими листівками”. Ольга Молчанова виконує обов’язки директора центра первинної медичної допомоги Бахмута.

сильний кашель
Туберкульоз передається лише повітряно-крапельним шляхом. Ілюстративне фото: Depositphotos


“Туберкульоз передається повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворим на туберкульоз: при спілкуванні, при кашлі та чханні. І лише від хворого з відкритою формою туберкульозу. По-іншому туберкульоз ніяк не передається. [Просочити листівки туберкульозною паличкою?] Ні, ні, від слова “зовсім” (сміється, — ред.) Я такого шляху передачі [інфекції] не знаю. Тому ніякі листівки не можуть бути причиною зараження туберкульозом  —  це все фейки! Фтизіатрам смішно”, 
—  каже лікарка.

Кремлівські маріонетки продовжують розкручувати цей фейк

Військовий блогер, офіцер Анатолій Штефан (Штірліц) оприлюднив фрагмент відео, на якому бойовик “ЛНР” розповідає про цю “диверсію”.

“На проукраїнському та україномовному Тelegram-каналі “Анатолій Штірліц” розміщені знімки 6 чоловіків, частково у військово-польовій формі ЗСУ із засобами захисту органів дихання на обличчях, які стоять у полі поруч з безпілотним літальним апаратом з розміщеними на ньому агітаційними листівками, аналогічними вилученим з місця пригоди слідчо-оперативною групою. А також безпосередній момент запуску БПЛА “Лелека С-100”,  —  каже бойовик.

Бойовик каже, що на цих листівках на окупованій Луганщині начебто знайшли збудники туберкульозу, яким властива “…широка лікарська стійкість, в концентрації, здатній забезпечити інфікування та розвиток туберкульозного процесу будь-якої локалізації”.

Міноборони РФ видає цей фейк як свідчення роботи біолабораторій Пентагону в Україні

Фейк про скинуті “заражені туберкульозом листівки” цілковито серйозно використовують російські військові.

11 травня начальник військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту ЗС РФ Ігор Кириллов озвучив цей фейк під час брифінгу Міноборони РФ про результати аналізу документів, що стосуються військово-біологічної діяльності США на території України. 

доповідь про туберкульоз Міноборони РФ
Скріншот матеріалів Міноборони РФ про цей “кейс” використання збудників туберкульозу на Луганщині


“В ході проведення спецоперації вдалося отримати додаткову інформацію про біоінциденти на Україні. Так, вивчені матеріали свідчать про навмисне використання у 2020 році збудника туберкульозу з множинною лікарською стійкістю зараження населення Слов’яносербського району ЛНР. Листівки виконані у вигляді фальшивих грошових купюр, які були інфіковані збудником туберкульозу й поширені серед неповнолітніх у населеному пункті Степове”,  — 
каже військовий посадовець РФ.

Ігор Кириллов заявляє, що штам туберкульозу на тих листівках — набагато “потужніший” за звичайний.

“Результати досліджень підтвердили стійкість виділених бактерій до протитуберкульозних препаратів 1-2 ряду. Тобто викликані ними захворювання набагато тяжче піддаються лікуванню та вартість лікування набагато вище”,  —  каже Кирилов.

Він також наводить результати “висновків” луганських фахівців. 

“Відповідно до висновку Луганської обласної санепідстанції зараження купюр ймовірно здійснене штучним способом, оскільки матеріал містить надзвичайно небезпечні штами збудника в концентрації, здатній забезпечити інфікування та розвиток туберкульозного процесу. Головний лікар Луганського протитуберкульозного диспансеру також відзначив, що є ознаки навмисного, рукотворного зараження листівок біоматеріалом високої патогенності”,  —  заявив Кирилов. 

Коментар історика: такі прийоми пропаганди вже були під час Другої світової

В коментарі Вільному радіо німецька історикиня, дослідниця розслідувань в СРСР злочинів нацизму, викладачка Гайдельберзького університету Ясмін Зьонер каже: такі методи пропаганди використовували й у минулому. 

“Вони (російські окупанти, — ред.) повертаються до деяких прийомів пропаганди часів Другої світової війни, використовуючи іноді нові методи поширення збудників інфекцій (наприклад, дрони). Мета пропаганди — тримати людей у страху. Якщо це щось, чого ти не бачиш, то боїшся того ще більше. Вони “грають” на недостатніх біологічних знаннях мешканців. Люди можуть багато чого уявити та страшаться”, — каже історикиня.

Російські загарбники у своїй гібридній війні проти України використовують широкий арсенал засобів впливу. Цими днями у розбомблений вщент та контрольований ними Маріуполь агресори завезли автомобілі з телеекранами та великі телевізори, за допомогою яких транслюють новини з російських ЗМІ. Російські пропагандисти втручаються в ефір українських ЗМІ та транслюють свої новини у прифронтових районах Донбасу та знімають фейкові відео про хіматаки ЗСУ

Читайте також:


Завантажити ще...