Довідки, переписки та речі з випробування фільтрацією в Маріуполі стали експонатами. Виставка “Маріуполь. Фільтрація #НаЖиво” відкрилась в Музеї історії Києва. Це наочна розповідь про те, як маріупольці в окупації були змушені проходити перевірки росіян.
Про виставку Вільному радіо розповіла розповіла директорка департаменту культури Маріуполя Діана Трима.
“Цим проєктом хочемо звернути увагу на злочини росіян. Показати українцям та всьому світу, через що довелось проходити маріупольцям — допити, побиття, роздягання, знущання, збір особистих даних, зникнення людей… Для того, аби отримати довідку з написом “дактилоскоповано” і мати право пересуватись містом. 10 тисяч цивільних маріупольців зникли після фільтрації і їхня доля зараз невідома”, — розповідає Діана Трима.
Експонати виставки — особисті речі маріупольців, які пройшли фільтрацію і змогли виїхати з окупації. Це одяг, фільтраційні довідки, телефон, дитячі малюнки.
Також на виставці представлені картини маріупольського художника Даніїла Немировського.
“Даніїл сам проходив фільтрацію. Ці роботи — його рефлексія на пережите”, — додає Трима.
Проілюстрував розповіді маріупольців і київський митець Олексій Ревіка.
Виставка “Маріуполь. Фільтрація #НаЖиво” працюватиме у Київському музеї до 6 серпня. Після її повезуть українськими містами, в яких працюють центри “ЯМаріуполь”, а також планують показати за кордоном.
Графік роботи: Ср.-Нд.: 12:00-19:00;
Вартість вхідного квитка: 80/40 гривень (повний/пільговий)
Адреса: Київ, вулиця Богдана Хмельницького, 7.
Нагадаємо, колеги загиблої внаслідок обстрілу Краматорська письменниці Вікторії Амеліної хочуть провести започаткований нею Нью-Йоркський літфестиваль.