В уряді розширили можливості житлового сертифіката “єВідновлення”. Тепер його можна використовувати, щоб частково або повністю покрити перший внесок іпотеки за програмою “єОселя”. Таким чином сподіваються спростити власникам зруйнованого житла купівлю нового.
Про це повідомили у Мінцифри.
Як зазначають у відомстві, вони розширили можливості житлового сертифіката за державною ініціативою “єВідновлення”. Тепер документ можна використати, аби частково або повністю покрити перший внесок іпотеки “єОселі”.
“Наприклад, ви отримали житловий сертифікат “єВідновлення” за знищене житло на 2 мільйони гривень. Однак квартира, яку хочете придбати, дорожча й коштує, припустимо, 3 мільйони гривень. Раніше в такому разі потрібно було доплатити з власних коштів або вибрати дешевше житло, а тепер можна взяти пільгову іпотеку за програмою “єОселя”, — розповідають у Мінцифри.
Документ можна використати для оплати першого внеску “єОселі”, який за умовами програми має бути не менш ніж 20% від вартості житла. Якщо сума сертифіката, який бажаєте використати, менш ніж 20% вартості житла — різницю треба внести власними коштами.
Зазначимо, що програма “єОселя” позиціонується, як програма доступного кредитування від держави. Дані для оформлення іпотеки автоматично підтягуються з реєстрів через застосунок “Дія”. Після необхідно надіслати заявку в один чи кілька банків та чекати в додатку на попереднє рішення — до 10 хвилин.
Водночас військові за контрактом, захисники України, силовики та члени їхніх сімей, а також медики, педагоги, науковці, які працюють у державному й комунальному секторах, отримують пільгову іпотеку зі ставкою 3% на перші 10 років кредиту, далі 6%. Для всіх інших українців — 7% на перші 10 років кредиту, далі 10%.
Детальніше про програму та те, як подати заявку на отримання кредиту, ми пояснювали в матеріалі.
Нагадаємо, витяги про несудимість тепер можна замовити в “Дії” вже під час заповнення заявки на отримання виплати, а за недієздатних власників життя подаватися на “єВідновлення” можуть їхні законні представники.
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.