В цій інструкції ми розкажемо, як написати заяву не лише на щорічну відпустку, а й за власний рахунок, у зв’язку з доглядом за дитиною тощо.
Згідно з Законом України “Про відпустки” найманий співробітник має право піти в оплачувану відпустку на 24 календарних дні щороку. Цей період можна розбивати на кілька разів, але хоча б раз відпочити 14 календарних днів і більше. У деяких категорій працівників відпустка може бути довшою. Наприклад:
Щоб піти на відпочинок вам необхідно написати заяву на відпустку на ім’я керівника вашого закладу.
По-перше, в “шапці” документа вам необхідно вказати кому ви пишете заяву. Наприклад, “директору ТОВ “Чудовий світ” Веселому Ярославу Дмитровичу”.
Нижче необхідно вказати від кого ця заява: посаду та ПІБ у родовому відмінку. Наприклад, “майстра-контролера Смирненка Олега Івановича”.
Після цього треба трохи відступити й в центрі з великої літери написати слово “Заява”. Нижче потрібно вказати, що ви просите надати відпустку на певний період та зазначити числа. Наприклад:
“Прошу надати мені щорічну оплачувану відпустку строком 14 днів з 20.05.2023 року по 02.06.2023 року”.
Нижче від тексту заяви вам необхідно зліва написати дату, коли ви склали заяву, наприклад 17.05.2023, а з правого боку листа поставити підпис, написати своє прізвище та ініціали.
Загалом зразок, який ми склали з вами під час цієї інструкції має виглядати приблизно так:
Якщо ж вам потрібно піти у неоплачувану відпустку або відпустку за доглядом дитини тощо, то шапка залишається такою ж. Лише у заяві на відпустку необхідно змінити текст. Нижче наводимо приклади за конкретними типами відпусток.
Нагадаємо, з 2021 року жінок і чоловіків прирівняли в питанні декрету. Тепер чоловіки також без проблем можуть брати декретну відпустку. Хоча раніше першочергово таку можливість давали лише мамі немовляти.