Підтримати
Що буде, якщо на карантині не займатися спортом та 5 вправ, які дозволять тримати себе в формі навіть вдома
Фото: з відкритих джерел

Через пандемію коронавірусу чимало людей залишаються на карантині вдома, а деякі підприємства відправляють працівників на дистанційну форму роботи. Але через низьку активність в людини погіршується здоров’я. Ми розкажемо вам, чим це шкодить, та що робити, щоб тримати себе у формі навіть сидячи в кімнаті.

Про фізичне здоров’я людини на карантині та деякі вправи, які зможуть його підтримувати, журналісти Вільного радіо розпитали спортсмена та вчителя фізкультури однієї зі шкіл у Святогірську Дмитра Мурашка. Далі його слова від першої особи.

Чим шкідлива низька активність на карантині

Є така хвороба, називається гіподинамія — це малорухливість. Це приводить до атрофування  м’язів, тобто висять м’язи, порушення постави, остеохондрозу, ожиріння, хворобам, які в людини проявляються після 40 років. 

Якщо підтримувати себе в формі, то ці хвороби не проявлятимуться ще до 60 років. І те, такі хвороби як порушення постави та остеохондроз у людей віком 60 років проявляються у 60%. А так, якщо люди займаються спортом, то до 80 років не проявляються ці хвороби.

 5 вправ на всі групи м’язів, щоб підтримувати себе у формі

Головне, робити вправи потрібно до їжі.

Присідання. На місці присідаємо, сідницями торкаємось п’яток.  Якщо людина до 40 років, то 3 рази на день по 20 присідань достатньо. А можна і до 50 присідань, в залежності від фізичної підготовки. 

Планка на витривалість. Стаєте на лікті на підлогу, тримаєте плечовий пояс, тримаєте прес, тулуб у горизонтальному положенні на носочках. І в такому положенні стоїте на витривалість, допоки у вас не вичерпаються сили. Бажано до хвилини. Це також робиться тричі на день, можна з збільшенням навантаження. Наприклад, вранці 1-2 хвилини, в обід до 3 хвилин і ввечері також до 3 хвилин.

Розтяжка. Сидячи, відводимо ліву ногу вперед, тягнемо носок на себе і тягнемося двома руками до носочків. Також на праву ніжку. Потім в тому ж положенні відвели ліву ніжку в ліву в бік, на внутрішню сторону поставили стопу, і тягнемося до голеностопу. Теж двома руками. Фалангами пальців  торкаєтесь до голеностопу. Ноги мають бути прямими, не зігнуті в колінному суглобі. Це обов’язково. Все по 3 секунди робимо. В такому ж положенні, можна переносити тулуб з лівого стегна на праве, і руки тримаєте вперед. Спина дивиться прямо. 

Вправи на прес. Прес робиться дуже просто. Робити потрібно в упорі сидячи. Можна під ліжко ніжки покласти, щоб зафіксувати. Ноги прямі перед собою. Руки або за головою, або якщо важко, на грудях. І робимо скручування. Робимо зранку 20 разів, перед обідом 30 разів, і 40 разів ввечері. Це все повторюється протягом 1-2 тижнів. Згодом навантаження можна збільшити.

Віджимання. Тут все залежить від навантаження. Якщо дівчина, жінка, то до 10 віджимань на день вистачає. Бажано від стільця або стола віджиматися. Щоб по діагоналі положення було. 

Чоловіки вже від рівної поверхні, від полу. Якщо чоловік фізично активно не проявляє себе щодня, то до 20 разів можна.  

Всі ці вправи задіюють всі групи м’язів. Окремо на плечовий пояс, окремо на прес, окремо на гнучкість. Все це для фізичного розвитку. 

Нагадаємо, журналісти Вільного радіо робили інтерв’ю із бахмутською тренеркою, яка розповіла про раціон, дієти, а також про те, де знайти мотивацію займатися спортом.

Читайте також:


Завантажити ще...