Підтримати
Зображення до посту Що робити, якщо родич зник або потрапив у полон на окупованій території
Фото: Конкурент

Через перебої зі зв’язком евакуйовані не завжди можуть додзвонитися родичам в зоні бойових дій. Часом люди вже з новин дізнаються, що їхні родичі потрапили у полон, або окупанти незаконно помістили їх у “фільтрацію”. А деякі тижнями не знають, що з їхніми близькими. Розповідаємо, куди звертатися в таких випадках.

 

Зникла людина. Перші кроки

Якщо у вас зник або потрапив в полон родич, то перш за все підготуйте усе необхідне для подачі заяви про це в поліцію:

  • сформуйте перелік особистих та контактних даних людини, яка зникла, а також її фото;
  • опишіть, за яких обставин людина зникла, якщо це відомо;
  • згадайте, в яких числах людина перестала виходити на зв’язок;
  • якщо в зниклої людини була машина, вкажіть модель, марку, рік випуску, колір та номери;
  • якщо у вас є дані, що людину викрали, то підготуйте докази цього, фото- чи відеоматеріали з ресурсів окупантів тощо;
  • підготуйте дані людей, які можуть знати деталі про зникнення людини.

Кожен із цих пунктів може допомогти у розслідуванні.

 

Поліція

Перш за все, повідомити про зникнення людини потрібно в поліцію. У найближчому відділі поліції потрібно написати заяву про кримінальне правопорушення, де і потрібно вказати усі дані, які ви підготували попередньо.

Про зникнення людини поліцейським також можна повідомити за номером телефону 102 або за номером гарячої лінії 089 420 18 67, про яку ми писали раніше

 

Об’єднаний центр з пошуку та звільнення тих, хто потрапив в полон

Служба безпеки України створила Об’єднаний центр з пошуку та звільнення полонених. Тут люди можуть уточнити, чи є у списках від окупантів їхні близькі. Лише за списками людей подають на обмін. 

Цілодобово можна зателефонувати до центру за номерами телефонів: +38 067 650 83 32; +38 098 087 36 01. Також, звернення можна подати на електрону пошту: [email protected].

Так само до цього центру можуть звернутися родичі російських військових, які потрапили у полон ЗСУ.

 

Відділ пошуку зниклих Генштабу ЗСУ

Для пошуку та повернення зниклих українців Генштаб також створив відповідний відділ. Ви можете звернутися туди за номером телефону: +38 097 842 3315. У відділі приймають заяви як щодо зниклих безвісти військових, так і цивільних.

 

Національне інформаційне бюро

Для контакту з рідними зниклих українців ще у березні український Уряд створив Національне інформаційне бюро. За номерами гарячої лінії люди можуть уточнити дані про військовополонених, загиблих, зниклих безвісти, тих, кого незаконно затримали та утримують окупанти.

Зв’язатися з працівниками НІБ можна за номерами 1648 та +38(044) 287-81-65. За останнім номером можуть телефонувати також ті, хто перебуває за кордоном.

Також для зв’язку працює сайт Національного інформаційного бюро, Telegram-бот @nib_uncp_bot та месенджер у Facebook. Ще один канал зв’язку — це електрона пошта: [email protected]

 

Міжнародний Комітет Червоного Хреста

З пошуком зниклих українців родичам допомагає також Міжнародний Комітет Червоного Хреста. За своїм мандатом представники цієї організації повинні мати доступ до фільтраційних таборів та місць утримання полонених на окупованій території. Тож вони можуть зібрати необхідні дані та запитати про них.

Щоб звернутись до організації потрібно заповнити онлайн-форму однією з трьох мов:

В онлайн-формі потрібно вказати ПІБ того, хто звертається, родинні зв’язки зі зниклим, номери телефонів для контактів та адресу електронної пошти. Також потрібно вказати, якими мовами ви володієте, щоб з вами могли зв’язатися працівники.

Потім потрібно вказати дані про члена сім’ї, якого ви розшукуєте: його ПІБ, дату народження, громадянство, цивільний чи військовий, коли був останній контакт з ним, де він перебував востаннє. Також варто вказати, де, за наявною інформацією, перебуває родич — у полоні, зник безвісти, поранений, хворий, мертвий, або вкажіть “не знаю”, якщо у вас немає таких даних.

Також можна зв’язатися з представниками МКЧХ за номерами телефонів:

  • +41 22 730 3600 (міжнародний зв’язок)
  • +380 800 300 155 (якщо ви в Україні)
  • +7 495 626 54 26 (якщо ви в Росії).

 

Громадська організація “Група Патріот” допомагає родичам тих, хто потрапив в полон

Інформаційне видання “Заборона”, яке фіксує воєнні злочини Росії, радить також звернутися до громадської організації “Група Патріот”. Ця ГО неполітична, і серед іншого займається звільненням військовополонених та цивільних, яких незаконно утримують окупанти. До ГО можна звернутися за номерами телефонів: +38 068 36 90 124, +38 073 10 71 124 та +380 (50) 96 77 924. Також є номер гарячої лінії —  0 800 339 247.

 

Бот Пошук зниклих

Також можна подати заяву у Telegram-бот Пошук зниклих. Там потрібно додати фотографію зниклого, написати обставини зникнення, місто та місце перебування людини та контакт. Якщо хтось бачив вашого родича, то він може зателефонувати до вас і розповісти деталі, які надалі можуть вам допомогти в пошуку близького.

Читайте також:


Завантажити ще...