Сіверська бібліотека стала тимчасовим хабом для навчання робототехніці. І планують продовжувати

Наталя Жукова
2020-08-04 13:50

image
Фото: Сіверська бібліотека для дітей

У Сіверській бібліотеці для дітей провели вже 3 безкоштовні курси з робототехніки для місцевих школярів. Дітям подарували роботів для програмування, а декому дрони. Ми дізналися хто проводить такі курси та чи можна потрапити на подібні в майбутньому.

 

Третій курс з робототехніки в Сіверську закінчився в серпні. Про це Вільному радіо розповіла директорка Сіверської централізованої бібліотечної системи Віра Котинська.  

“Вони платні, але їх вартість і цього разу сплатив для наших дітей меценат. Після першого такого курсу він подарував їм роботів. Потім 2 наступних курси вони їх програмували — їм було над чим працювати”, — каже директорка ЦБС. 

Учнів поділили на 2 групи — молодшу з 6 хлопців (близько 12 років) та старшу з 2 підлітків (14-15 років). Перша займалася з 10:00 до 12:15 (з перервою 15 хвилин), а друга мала 3 заняття на день по 2 години кожна з перервами. Зазначимо, жодної дівчинки в цих групах не було. 

підлітки Сіверськ Сіверська дитяча бібліотека
Заняття молодшої групи. Фото: Сіверська бібліотека для дітей

 

Старші учні вивчали програмування Тelegram-ботів мовою програмування Python та програмування ігор. Молодші займалися робототехнікою та програмуванням роботів мовою Scratch.  

підлітки програмування
Програмують старші. Фото: Сіверська бібліотека для дітей

 

“Це дуже перспективні знання, які вони отримують. Наразі робота програмістів — добре оплачувана, в Україні та світі в цілому. І це додатковий розвиток”, — каже співробітник “Дому роботів”, один з тренерів, який приїздив до Сіверська, студент Київського університету ім. Шевченка Микола Башмаков.   

“Молодші дуже загорілись, виконували всю “домашку”, наприкінці зробили свої проєкти. Загалом вони були дуже відкриті та активні. Вони займалися на базі робота mBot Ranger”,  —  додає тренер. 

Для довідки:
Робот mBot Ranger — китайський робот, створений спеціально для навчання дітей програмуванню: його можна програмувати візуальною мовою програмування. З блоків як з пазлів створюється програма. Він може пересуватись на колесах або гусеницях; має різноманітні вбудовані сенсори: звуку, світла, нахилу, відстані, “чорної лінії”. Ним можна керувати за допомогою телефона або заздалегідь завантаженої програми. Він може і “слухати” звук, і відтворювати звук.
     

“Малі програмували, аби робот їхав по чорній лінії: незалежно від траєкторії, він “бачить” цю лінію за допомогою спеціального датчика, інформація програмно оброблюється, і він “вирішує” куди їхати —  напевне, їм це найбільше сподобалось. На фінальному занятті вони показали свої проєкти, які створили самостійно”, — каже Микола Башмаков.

траса для роботів
Траса для роботів. Фото: Сіверська бібліотека для дітей

 

З різними група вийшов різний результат. 

“Старші хлопці були більш закриті, було складніше отримати від них зворотню реакцію. Якщо питаєш в них напряму, вони все кажуть, але самі можуть не сказати, тобто треба все в них випитувати. Але їм теж сподобалось”,  —  каже тренер.

Зазначимо, останній курс провели з виконанням карантинних вимог. 

“Курс онлайн дався дітям досить важко. Вирішили провести закріплюючий курс вже віч-на-віч, і кожний з батьків надав письмовий дозвіл своїй дитині пройти цей курс під час карантинних заходів”,  —  пояснює Віра Котинська. 

Двоє учнів з молодшої групи, які краще засвоїли цей курс, отримали у подарунок від спонсора дрони. А старші хлопці — сертифікат на 3-місячний онлайн-курс англійської мови. 

 

Сертифікати та подарунки наприкінці інтенсивного курсу від “Дому роботів”. Фото: Сіверська бібліотека

 

Загалом курси робототехніки платні, але всі витрати взяв на себе благодійник. Він своє ім’я розголошувати не хоче. Каже: робототехніка — це актуально, але цікаво та потрібно не для всіх підлітків.

“Робототехніка — це актуально зараз, це про їх майбутнє, перспективи, розвиток. На жаль, це не користується великою популярністю. Аби набрати першу групу, ми проводили шаховий турнір  —  це була така умова. Але виявилося, що ніхто з дітей ніколи не грав у шахи. Тому всі ті, хто прийшов на нього, — ми їх всіх фактично набрали. Це для більш талановитих дітей, які здатні до самоосвіти”,  — вважає меценат. 

Спонсор зазначив, що планує і надалі підтримувати проєкти для талановитих підлітків Сіверська через бібліотеку для дітей. 

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: