Сіверська лікарня, яку з 1 січня прийняли на баланс міста, вже має борг по зарплаті медперсоналу


image
Фото: Вільне радіо

Сіверську міську лікарню, яка раніше знаходилася на балансі Бахмутської райдержадміністрації, офіційно перепідпорядкували Сіверській ОТГ. У штаті медпрацівників лікарні не вистачає 2 анестезіологів, через що НСЗУ з жовтня урізала їй фінансування. 


Про це Вільному радіо розповів голова Сіверської ОТГ Андрій Черняєв.

“До 31-го грудня лікарня знаходилася під контролем Бахмутської райради. У квітні 2020 Національна служба здоров’я (яка виплачує зарплатню лікарям за рядом пакетів) дала 6-місячний термін нашій лікарні та виставила ряд умов, однією з яких є 2 анестезіологи у штаті. Ця умова дотепер не виконана. З 1 жовтня НСЗУ припинила фінансування до виконання цієї умови по одному, найбільшому, пакету (на близько півмільйони грн). Це зарплата лікарям. Зрозуміло, що нашим бюджетом (Сіверської ОТГ,  —  ред.) оплачувати це ми не зможемо. Проблема на сьогодні залишається, і вона наразі не вирішена”, — пояснює ситуацію в лікарні міський голова Сіверська. 

міська лікарня у Сіверську
Сіверська міська лікарня. Фото: Вільне радіо


Він впевнений, що виконати умови НСЗУ в громаді все ж вдасться. Але поки шукатимуть або перевчатимуть анестезіологів, борг по зарплаті буде накопичуватись. 

“Лікарню ми не маємо загубити ніяк, зараз шукаємо анестезіологів. Ми вже подали заявки в департамент (охорони здоров’я Донецької облдержадміністрації, — ред.) Є 2-місячні курси, на 2 наших лікарів, які зараз працюють в нашій лікарні. З кінця лютого починається 2-місячне навчання. Аби вони отримали свідоцтва анестезіологів, що можуть виконувати таку роботу. Але це час. Буде зростати борг по зарплатні, поки вони не навчаться. Тобто 4 місяці цього року наша лікарня буде недоотримувати кошти від НСЗУ”, — розповідає очільник Сіверської громади.  

За інформацією Андрія Черняєва, заборгованість по зарплаті за грудень складає близько 600 тис грн.

“Сума величезна. Колектив лікарні необхідно зберегти. Така ситуація ще в 7-ми лікарнях невеликих міст Донеччини, а по всій країні  —  94 таких лікарні. Це загальнонаціональна проблема”,  —  заявив мер Сіверська на позачерговій 3-й сесії міськради. 

Зокрема, така ж складна ситуація була у прифронтовій Світлодарській громаді. Там теж вже декілька місяців поспіль не могли знайти 2 анестезіологів, і лікарня теж недоотримувала значні кошти від НСЗУ. 

ОНОВЛЕННЯ. 21 січня в Сіверській міськраді повідомили, що проблему вирішити вдалося: для Сіверської лікарні знайшли 2 анестезіологів і зможуть відновити фінансування зарплат медпрацівникам.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: