Слов’янський курорт повернувся у власність громади після 24 років в оренді. Боротись за це довелось через суд. Отримали рішення не одразу, довелося пройти дві інстанції.
Про це повідомив начальник Слов’янської міської військової адміністрації Вадим Лях.
Словʼянська міська територіальна громада виграла в Східному апеляційному господарському суді справу по розірванню договору оренди землі з орендарем території курорту. Цей договір міська рада уклала з “Санаторно-курортним реабілітаційним центром “Слов’янський курорт” — дочірнім підприємством ПРАТ “Укпрофздоровниці” ще у 1999 році.
“Сьогодні, 11 травня, для підприємства минув термін, який законодавство України надає на оскарження судових рішень. Тобто, після довгих років Словʼянськ повернув собі право на користування землею нашого курорту. <…> У якому стані наразі знаходиться територія курорту, місцевим пояснювати не треба. Але навіть в існуючих умовах ми почнемо потроху відновлювати Словʼянський курорт! Слов’янський курорт незабаром стане для нашого міста двигуном економіки та туристичним магнітом.
Головне, що Східний апеляційний господарчий суд відхилив скаргу ДП СКРЦ і нарешті виніс остаточне рішення на користь Словʼянської громади”, — написав Вадим Лях.
Слов’янський курорт — це регіональний ландшафтний парк, один з найстаріших бальнеогрязьових курортів. На території є озера з насиченою сіллю водою — Сліпне та Ропне, а також орнітологічний заказник місцевого значення “Приозерний”. Слов’янський курорт включає три санаторії — “Ювілейний”, “Донбас” і “Слов’янський”. У цих санаторіях десятиліттями лікувались та оздоровлювались люди з інвалідністю та з різними професійними захворюваннями.
Особливо популярним “Словкурорт” був серед людей з паралізованими чи травмованими ногами, які пересувалися на візках. Люди з інвалідністю могли там самостійно пересуватися та купатися в озерах, вода яких швидко заживляла рани, пролежні та трофічні виразки.
За спогадами керівниці Макіївського товариства людей з інвалідністю “Оптиміст” Людмили Гречановської, на “Словкурорті” люди знайомилися, спілкувалися та потім багато хто створював родини.
Відтоді як “Словкурорт” віддали в оренду, усе це зійшло нанівець, і люди з інвалідністю втратили популярну базу для санаторно-курортного лікування та реабілітації.
Після деокупації міста у 2014 році, тут працював лише санаторій “Слов’янський”.
У 2020 році “Словкурорт” перестав працювати через бюрократичні складнощі в орендаря курорту “Укпрофздоровниці”.
26 квітня 2022 року окупанти обстріляли парк. Тоді зруйнували тамтешню лікарню. 1 липня росіяни знову вгатили по “Слов’янському курорту”.
Нагадаємо, біля Званівки у “сірій зоні” створюють ландшафтний заказник. Але займатись ним будуть лише після завершення бойових дій поблизу.