Підтримати
Сніг на мільйони: скільки на Донеччині витрачають з бюджету на прибирання снігу (приклади 5 громад)
Фото: Вільне радіо

Взимку міська влада має розчищати дороги від снігу й ожеледі, які створюють небезпеку не лише для водіїв, а й для пішоходів. Ми дізналися, скільки бюджетних коштів витрачають на прибирання снігу в різних громадах.

 

Чому сніг — це не лише красиво, а й небезпечно

У багатьох зима асоціюється з новорічними святами та снігом. Але сніг — це “шкідник” для інфраструктури. Подекуди він може блокувати цілі вулиці.

Бахмутянин Олександр згадує, що напередодні Нового року, коли випало багато снігу, в місті виник колапс, адже дороги не прибирали кілька днів.

Не видно було навіть слідів, як проїжджає якась техніка, і таких слідів не було дні 2-3 точно. Я поки доїхав з мікрорайону “Цвєтмєт” до центру, побачив 3 аварії. І це, мабуть, ненормально, бо коли снігу й ожеледиці немає, таке не трапляється. Посипали якісь спуски й підйоми, а дороги не чистили взагалі”, — розповідає в коментарі Вільному радіо Олександр.

Крім того, коли водії самі накатують собі шлях, утворюється колія. Для водіїв це також небезпечно: якщо трохи виїхати за межі колії, є ризик, що машина піде в неконтрольований занос. Також втратити контроль над автомобілем можна на ожеледиці, яка виникає після різкого перепаду температури.

Проте через кригу страждають не лише водії. Нещодавно завідувач травматологічного відділення Багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування м. Бахмут розповідав нашим журналістам, що лише за 10 днів нового року до травмпункту звернулися 120 людей, які травмувалися на льоді.

Зазначимо, в Бахмутській громаді сніг на дорогах і тротуарах прибирає КП “Бахмутський комбінат комунальних підприємств”. Але комунальники прибирають лише ті вулиці, які за ними закріплені. А за інші зони відповідають ОСББ, ЖКГ, квартальні комітети, приватні підприємства тощо. Тому і сніг там прибирають виключно вони.

Тротуари посипаються тільки ті, які закріплені за комбінатом. За нами закріплене не все місто, в першу чергу це парки та сквери. На кожну ділянку, закріплену за комбінатом, людей не вистачає. Ми кожного місяця, майже кожен тиждень даємо оголошення, щоб люди йшли до нас працювати”, — розповідає в коментарі Вільному радіо начальник Бахмутського комбінату комунальних підприємств Іван Войтенко.

Скільки коштує прибирання снігу

Ми проаналізували тендери через портал публічних закупівель Prozorro і покажемо на прикладі 5 інших громад Донеччини, скільки витрачають бюджети під час негоди.

У Курахівської міської ради бюджет на прибирання снігу — 1,8 млн гривень. Стільки потрібно на розчищення доріг від снігу. За ці гроші підрядник має розчищати близько 840 кілометрів доріг і тротуарів у 28 населених пунктах Курахівської громади, включаючи Курахове та Гірник. Дороги там мають посипати спеціальними матеріалами та готувати піщано-соляні суміші.

За майже півтора мільйона гривень прибирати сніг будуть у Миколаївській міській територіальній громаді. Міська рада замовила, щоб прибирали 130 кілометрів доріг у самій Миколаївці та інших населених пунктах громади. Підрядник має посипати дороги і тротуари лише тими речовинами, які не шкодять екології, а також не забруднити викидами техніки грунти.

У Торецькій громаді бюджет на очищення снігу — 770 тисяч гривень. Це на розчистку 663 кілометрів вулиць у громаді. Сніг мають вивозити великими снігоочищувачами, міні-навантажувачами тощо. Сюди ж включили й розсипання доріг протиожеледними матеріалами.

Профільне управління Дружківської міської ради на 2022 рік замовило за 541 тисячу гривень послуги із зимового утримання доріг. У це поняття входить розчищення і посипання тротуарів і проїжджої частини. Згідно з договором, не пізніше ніж через 30 хвилин від початку снігопаду робочі мають виїхати розчищати сніг. А обробляти дорожнє покриття мають за 1-2 години до виникнення прогнозованої ожеледиці. А це понад 66 кілометрів доріг, які потрібно розчищати, та 2,5 тисячі квадратних метрів тротуару

У Селидівській громаді на розчистку снігу планують витратити майже 467 тис. гривень. За ці гроші 47 вулиць у Селидовому та підпорядкованих населених пунктах мають регулярно розчищати та посипати. Робочі мають слідкувати за погодою щодня і в разі необхідності виїжджати на розчистку снігу — і у вихідні, і у святкові дні. А якщо на вулиці буде слизько, в першу чергу посипатимуть дороги з інтенсивним рухом та вулиці, де проїжджає громадський транспорт, а також перехрестя і місця з ухилами. А якщо мешканці більш ніж 3 рази поскаржаться на нерозчищені дороги, міська рада може не заплатити підряднику.

Отже, за цими підрахунками лише в 5 громадах на прибирання снігу планують витратити близько 5 мільйонів гривень. А на підконтрольній частині області є ще 41 громада. Втім скільки саме грошей йтиме з бюджету — залежить від погоди. Тобто якщо в регіоні рідко випадатиме сніг і не буде ожеледиці, це дозволить бюджетам зекономити.

Читайте також:


Завантажити ще...