Посадовців трьох державних вугледобувних підприємств підозрюють у завищенні цін на тендерні закупівлі. За даними слідства, їм вдалося вкрасти понад 50 мільйонів гривень. Тепер під суд підуть 8 підозрюваних.
Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.
На лаві підсудних опиняться зокрема посадовці «Селидіввугілля», «Мирноградвугілля» та «Шахтоуправління Південнодонбаське №1».
Слідчі встановили, що у 2016-2018 роках підозрювані організували схему, завдяки якій могли впливати на державні закупівлі на підприємствах. Вони могли контролювати формування тендерів, зв’язок з потенційними постачальниками, встановлення очікуваної вартості закупівель, визначення переможців та розрахунки з ними.
У такий спосіб майже 70 договорів на закупівлю отримала одна й та сама компанія. Вона була посередником, перепродаючи товари з націнкою. Йдеться про постачання паливно-мастильних матеріалів, запасних частин до гірничо-шахтного обладнання, металовиробів та кабельної продукції для шахт. За 3 роки діяльності у посередника скупилися на 174,5 мільйона гривень. Близько третини суми — накручена націнка.
8 підозрюваних у справі затримали в березні минулого року. Якщо їхню провину доведуть, підсудним загрожує до 12 років тюрми за привласнення майна та зловживання службовим становищем.
Крім цього, матеріали стосовно ще трьох людей виділили в окрему кримінальну справу. Оголосили в розшук директора ТОВ «Доненергоекспорт» (згідно з даними сервісу YouControl, ним був і залишається Валентин Горностаєв), голову тендерного комітету ДП «Мирноградвугілля» та ще одного невстановленого підозрюваного.
Зазначимо, в Донецькій області існує проблема з неефективністю вугільних держпідприємств. Вони постійно мають багатомільйонні борги перед гірниками по зарплаті, а також за світло. Шахти стали неприбутковими, тому урядовці запланували у 2021 році витратити на реструктуризацію вугільної галузі майже 2 мільярди гривень. На закриття шахт виділили ще 709 мільйонів гривень.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.