Окупанти поширили брехню про те, що хімоб’єднання “Азот” постраждало не сильно та скоро запрацює. Власники заводу стверджують протилежне: підприємство знеструмлене, а вся його інфраструктура серйозно пошкоджена. Якщо загарбники спробують запустити завод, це може призвести до жертв та техногенної катастрофи.
Про це повідомляє пресслужба Group DF, яка володіє хімоб’єднанням “Азот” у Сєвєродонецьку.
Власники заводу заявляють: окупанти, змушуючи місцевих мешканців виходити на підприємство, свідомо наражають на небезпеку їх та увесь край.
“Спроба запустити виробництво з порушенням базових правил безпеки може призвести до жертв та техногенної катастрофи для всього регіону. Масштабні руйнування на заводі не сумісні з його безпечною діяльністю”, — повідомляють у пресслужбі підприємства.
Щоб оцінити масштаби руйнувань та збитків, необхідний технічний аудит. Проте це неможливо: власник не контролює завод, а більшість персоналу евакуювали.
Заяву оприлюднили у відповідь на публікації пропагандистських ЗМІ Росії та керованих нею псевдореспублік на Донбасі про плани окупантів швидко відновити діяльність сєвєродонецького “Азоту”.
У пресслужбі підприємства впевнені — це неможливо.
“Усі заяви про швидкий запуск заводу є необґрунтованими та поширюються представниками окупаційної влади Сєвєродонецька за підтримки пропагандистів”, — йдеться у заяві пресслужби підприємства.
Менеджмент заводу заявляє: заяви пропагандистів про те, що “завод зазнав незначних ушкоджень”, брехливі. Обладнання цехів серйозно пошкоджені, адже на території заводу йшли бої.
А найголовніше — завод фактично знеструмлений.
“Найболючіше для підприємства – повна руйнація системи електропостачання «Азоту». Завод не може отримувати електроенергію ані від “Луганського енергетичного об’єднання” (пошкоджено опори та силові трансформатори у пунктах Лисичанська-110, Ювілейна, Щастя), ані від підстанції Кремінська 500 кВ (станцію розбито)”, — йдеться у заяві керівництва.
Пресслужба заводу наводить довгий перелік критичних пошкоджень заводу. За їхніми даними, пошкоджені:
У Слов’янську російські окупанти вгатили по заводу з виготовлення плитки Zeus Ceramica (ВІДЕО)
Представники заводу “Азот” резюмують: постраждала фактично вся інфраструктура підприємства — системи водопостачання та водоочищення, енергозабезпечення, логістичне та залізничне господарство.
На заводі “Азот” у цеху водопостачання очищували не лише власні стоки підприємства, а й усього міста Сєвєродонецьк. Нині ця система зруйнована, і це завдало значних збитків Сєвєродонецьку, заявляють власники підприємства.
Наостанок у керівництві заводу закликали не поширювати брехню російських пропагандистів.
“Нагадуємо, що аналогічна ситуація з поширенням неправдивої інформації про нібито відновлення заводу була з горлівським “Стіролом” (входить до азотного бізнесу в Ostchem), окупованим у 2014 році. Попри численні пропагандистські заяви окупаційної влади та сюжети про нібито його запуск, підприємство продовжує простоювати”, — йдеться у заяві.
Російські окупанти зруйнували десятки потужних промислових підприємств Луганщини. Тому навіть захопивши майже всю область, замість індустріального регіону вони отримали руїни без комунікацій та персоналу. Про те, наскільки сильно постраждала промисловість Луганщини та чи залишилися в регіоні перспективи розвитку після російського вторгнення, дізнавайтесь в матеріалі за цим посиланням.
Читайте також: