“Сторінка не знайдена”: заборона на російські соцмережі в Україні діятиме й далі


image
Фото з відкритих джерел

Парламентарі схвалили продовження блокування низки російських ЗМІ та соціальних мереж. Серед них – Яндекс, VK та Однокласники. Тепер відповідну постанову має підписати президент України.

Таке рішення народні обранці прийняли під час позачергового засідання Верховної Ради 13 травня.

Проєкт постанови №3319 про схвалення пропозицій щодо продовження строку санкцій підтримали 248 нардепів. Документом пропонується схвалити та внести продовження санкцій проти російських інтернет-ресурсів на розгляд Ради національної безпеки і оборони України.

“Дуже правильно, що 3 роки тому, в 2017 році були запроваджені санкції щодо півтори тисячі юридичних та фізичних осіб, соцмереж “Вконтакте” та “Одноклассники”, Mail.ru, які є нічим іншим, як російською зброєю в руках окупанта”, – стверджує народний депутат від фракції “Голос”, один з ініціаторів проєкту Роман Лозинський.

“Проти” проголосували 16 парламентарів, утримались 17, а ще 52 не голосували взагалі.

Найбільше голосів віддали депутати від партії “Слуга народу”. Кнопку “за” натисли 182 партійці, а проти не проголосував ніхто.

Представники “Європейської солідарності” також у більшості підтримали проєкт: з 23 присутніх депутатів усі проголосували “за”.

У фракції “Голос” свої голоси на підтримку постанові віддали 16 обранців з 17 присутніх.

А від політичної фракції “Опозиційна платформа – За життя” документ не підтримав ніхто. Під час засідання були присутні 30 нардепів. З них “проти” проголосували 16, ще 1 утримався від волевиявлення, а 13 відмовились голосувати.

Серед нардепів з Донецької області свій голос “за” документ віддав лише Євген Яковенко від округу №52. “Проти” проголосував також лише один представник Донеччини – Валерій Гнатенко від 49-го округу.

Не прийшли на засідання 6 депутатів: Муса Магомедов (округ №45), Федір Христенко (округ №46), Юрій Солод (округ №47), Олександр Ковальов (округ №51), Вадим Новинський (округ №57) та Сергій Магера (округ №58).

Ще четверо – Максим Єфімов (округ №48), Руслан Требушкін (округ №50), Володимир Мороз (округ №59) та Дмитро Лубінець (округ №60) – не голосували.

Нагадаємо, у травні 2017 року в Україні на 3 роки заблокували деякі російські сайти та соцмережі. 14 травня 2020 року термін дії санкцій мав добігти кінця, тож Рада нацбезпеки підготувала нову постанову щодо продовження обмежень.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: