Цю постанову Центральної виборчої комісії в апеляційному суді скасували.
Про це повідомляє пресслужба Шостого апеляційного адміністративного суду (ААС).
В суді кажуть, що Окружний адміністративний суд м. Києва (ОАСК) ще в грудні 2020 року розглядав питання про скасування постанови Центральної виборчої комісії від 08.08.2020 №161. Цією постановою ЦВК визначив, що у 18 громадах біля лінії зіткнення у Донецькій та Луганській областях неможливо провести місцеві вибори 2020. Все через небезпеку, про яку заявили силовики, поліція та голови обласних Військово-цивільних адміністрацій. Але тоді ОАСК залишив без змін позов про скасування постанови ЦВК.
11 травня Шостий ААС скасував рішення ОАСК і водночас все ж визнав протиправною постанову ЦВК про неможливість проведення виборів на окремих територіях Донбасу та скасував її.
Коментарів від Центральної виборчої комісії щодо рішення суду поки немає. Про те, чи означає це рішення, що у 18 громадах, де місцевих виборів у 2020 році не було, голосування все ж проведуть, ми запитали у ЦВК в інформаційному запиті. Як тільки з’явиться інформація, ми повідомимо про це.
Нагадаємо, ще в середині липня 2020 року Верховна Рада України призначила чергові місцеві вибори на 25 жовтня 2020 року. 8 серпня ЦВК визначила населені пункти, де виборів не буде. Тож голосувати не дали жителям 18 громад Донецької та Луганської областей:
Світлодарської, Торецької, Волноваської, Вугледарської, Авдіївської, Мар’їнської, Гірської, Лисичанської, Попаснянської, Сєвєродонецької міської територіальної громади, Мирнерської, Очеретинської, Сартанської, Нижньотеплівської, Станично-Луганської, Широківської, Щастинської, Ольгинської територіальної громади.
Вибори не провели там через небезпеку на фоні збройного конфлікту на Донбасі. Такі висновки Центральній виборчій комісії дали Донецька та Луганська обласні військово-цивільні адміністрації.
Однак, це викликало обурення у місцевих жителів, які виходили на мітинги та акції протестів. Через суспільний резонанс ЦВК ще кілька разів зверталася до Донецької та Луганської ОВЦА, а також до РНБО, військових, Нацполіції та СБУ з проханням переглянути можливість проведення виборів.
Журналісти Вільного радіо отримали від Центральної виборчої комісії відповіді та висновки від структур, в яких вони питали “чи безпечно проводити вибори на Донбасі”. Детальніше про аргументи ОВЦА, РНБО та СБУ читайте в матеріалі: Схрони, “неспокійне” перемир’я і коронавірус. Як силовики пояснюють неможливість провести вибори у 18 громадах на Донбасі (документ).
Зазначимо, 14 січня, набули чинності правки в Законі про військово-цивільні адміністрації. Президенту дозволили створювати ВЦА в громадах Донбасу, де не було виборів, навіть якщо ради там продовжують працювати.
Через те, що вибори в громадах так і не провели, а ВЦА досі не створили, з’явились проблеми у міських рад. Наприклад, міська рада Світлодарська міська рада не змогла ухвалити бюджет, адже такої структури як міськрада вже не існує, через закон про децентралізацію. Тож там президент створив ВЦА, а от керівника досі не призначили. Детальніше про ситуацію у Світлодарській громаді читайте в матеріалі: Міськрада прифронтового Світлодарська досі не ухвалила річний бюджет ㅡ замало депутатів
Читайте також: