вибори
Фото: Вільне радіо

8 серпня провели чергове засідання Центральної виборчої комісії. Цього разу визначилися, яким громадам не варто готуватися до виборів 25 жовтня. В перелік потрапили 10 сільських, селищних та міських рад Донеччини та 8 — Луганщини. Називаємо, які саме та пояснюємо в деталях. 

 

Отож, відповідно до постанови ЦВК від 8 серпня, місцеві вибори 2020 в Донецькій області не будуть проводити на окупованих територіях, а також  на території майбутніх: 

  • Світлодарської міської територіальної громади (сюди мало увійти смт Зайцеве, яке зараз є ВЦА, місто Світлодарськ, Кодемська сільська рада, Новолуганська сільська рада, Луганська селищна рада, Миронівська селищна рада)
  • Торецької міської територіальної громади (нині ВЦА м.Торецьк, Новгородська селищна рада, Щербинівська селищна рада, Кірівська селищна рада)
  • Мирнерської селищної територіальної громади (Андріївська селищна рада, Гранітненська сільська рада, Мирненська селищна рада, Новоселівська сільська рада, Старогнатівська сільська рада)
  • Ольгинської селищної територіальної громади (Ольгинка, Володимирівка, Новотроїцьке)
  • Волноваської міської територіальної громади (ВЦА м. Волноваха, селище Миколаївка, селище Равнопіль, селище Петрівське, Олексіївка, Привільне)
  • Вугледарської міської територіальної громади (Це єдина в переліку вже утворена функціонуюча громада, сюди входять Вугледар, Павлівська і Степненська сільські ради) 
  • Сартанській селищній територіальній громаді (Лебединська сільська рада, Павлопільська сільська рада, Пікузівська сільська рада, Сартанська селищна рада, Талаківська селищна рада, Чермалицька сільська рада, Широкинська сільська рада)
  • Авдіївській міській територіальній громаді (ВЦА м. Авдіївка, Спартаківська селищна рада) 
  • Мар’їнській міській територіальній громаді (ВЦА м. Мар’їнка, Єлизаветівська сільська рада, Зорянська сільська рада, Катеринівська сільська рада, Костянтинівська сільська рада, Красногорівська міська рада, Максимільянівська сільська рада, Новомихайлівська сільська рада )
  • Очеретинській селищній територіальній громаді (Верхньоторецька селищна рада, Желаннівська селищна рада, Красногорівська сільська рада, Новобахмутівська сільська рада, Новоселівська Перша сільська рада, Олександропільська сільська рада, Орлівська сільська рада, Очеретинська селищна рада, Первомайська сільська рада, Пісківська сільська рада, Соловйовська сільська рада)

Склад громад вказаний за даними офіційного сайту Міністерства регіонального розвитку “Децентралізація”.

В Луганській області місцевих виборів 2020 не буде на території: 

  • Гірської міської територіальної громади
  • Лисичанської міської територіальної громади
  • Попаснянської міської територіальної громади
  • Сєвєродонецької міської територіальної громади
  • Нижньотеплівської сільської територіальної громади
  • Станично-Луганської селищної територіальної громади
  • Широківської селищної територіальної громади
  • Щастинської міської територіальної громади 

Таке рішення члени Центральної виборчої комісії ухвалили через висновки від Донецької обласної військово-цивільної адміністрації та Луганської обласної військово-цивільної адміністрації. 

“В зв’язку із збройною агресією Російської Федерації проти України на окремих територіях Донецької області неможливо забезпечити належну безпеку громадян та уникнення терористичної загрози під час проведення відповідно до Виборчого кодексу України місцевих виборів 25 жовтня 2020 року”, — процитував аргумент ВЦА доповідач цього питання Павло Любченко.

Схожа аргументація в Луганській області, але там ще нагадали про можливість мінометних обстрілів тощо.

Проти такого рішення виступили 2 члени комісії. Зокрема куратор Донецької та Луганської областей в ЦВК Юрій Мирошниченко. 

“У мене особисто, і в цілому у ЦВК, немає інструментів перевірити об’єктивність наданої інформації. І це ставить нас в певні рамки. Але, президентські вибори люди ходили голосували, парламентські вибори — люди ходили голосували. В деяких громадах, які зараз виключені, навіть в 2015 році голосували та утворили місцеві ради. Не хочу ставити під сумнів ті дані, які надійшли від військово-цивільних адміністрації, але разом з тим даних про те, що ситуація погіршилася немає”, — зазначив  Мирошниченко. 

Голова ЦВК зазначив, що не готовий брати відповідальність за життя і здоров’я громадян України, якщо компетентні органи ставлять під сумнів безпеку проведення виборів на тих чи інших територіях.

Додамо, за словами голови комісії, таке рішення зараз ухвалили. Але це не означає, що змін не буде.  

“Не виключено, що ми в подальшому ще будемо отримувати інформацію, щодо можливості або неможливості проведення виборів на прифронтових територіях. І не виключено, що ми можемо ще до початку виборчого процесу отримати висновок, що “можливо проводити вибори”, і будемо на нього реагувати. Або, не хотілося б робити такі прогнози, але можливо десь ситуація ускладниться і потрібно буде визначатися щодо неможливості (проведення виборів на деяких дільницях,-ред.)”, — уточнив голова ЦВК Олег Діденко. 

Нагадаємо, раніше в коментарі Вільному радіо голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко розповідав, що виборів на території військово-цивільних адміністрацій не зможуть провести без змін у виборче законодавство. 

Вільне радіо підготувало великий проєкт про вже утворені громади Донецької області та ті, які очікують на проведення виборів. Серед них є й ОТГ з переліку, де вибори вирішили не проводити. Детально ви можете почитати про цю тему в нашому розділі “Децентралізація”.

Читайте також:


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...