новини: Світ
Укрзалізниця у грудні запустить потяг до Будапешта і Відня: скільки коштує квиток та коли запрацює маршрут
На новому маршруті до Угорщини та Австрії пасажирів Укрзалізниці чекатиме лиш одна пересадка. Загалом шлях до кінцевої зупинки у Відні займатиме близько доби.
Читати даліРідні жертв теракту в Оленівці виступили в ООН, аби не дати світу забути про цю трагедію. Чого вдалося домогтися
“Помітила, як наші історії емоційно вразили людей, які нас слухали”, — каже про виступ на 54-й сесії Ради ООН з прав людини родичка захисника Маріуполя, який загинув під час російського теракту в колонії Оленівки. За декілька днів у Швейцарії дві українки побували загалом на шести зустрічах, зокрема з Міжнародним комітетом Червоного Хреста. Рідні вбитих оборонців і двоє захисників, яких звільнили з полону, намагалися привернути увагу міжнародної спільноти до злочинів російської армії та допомогти іншим полоненим.
Читати даліПерший клас в Україні та в Німеччині: як першачки з Донбасу йдуть до школи у нових містах
Дві мами-переселенки з Донбасу, які цьогоріч віддають своїх першачків до школи, розказали журналістам Вільного радіо про підготовку до 1 вересня в Україні та Німеччині. А також про перший дзвоник, який вже був за кордоном та має пролунати в Україні.
Читати далі11-річний акордеоніст з Донеччини зіграв на новому інструменті складний репертуар на концерті в Італії (ФОТО, ВІДЕО)
Іван Гомольський з Часів Яра нещодавно виступив на концерті в Італії. Там він живе в евакуації з мамою. Музикант продемонстрував, чого навчився на новому інструменті, який у грудні отримав від фірми-виготовителя.
Читати даліУ Боснії і Герцеговини були свої декомунізація, складні вибори після завершення війни та компроміси з Європою в очікуванні вступу до ЄС. Це те, чого вимагала і досі вимагає їхня реінтеграція. Та примирення для Балкан досі залишається відкритим питанням, хоч з цим працюють вже десятиліттями. Аналізуємо, як пробували зшивати Балкани та яким прикладом це може бути для України.
Читати даліХотів бути українським скульптором: як митець із Донеччини втік від двох тоталітарних режимів
Рівно 107 років тому у нині окупованому Зайцевому народився видатний український скульптор, про якого Донеччина майже забула, - Микола Мухін. Він ліпив не Ленінів, Артемів, робочих й селян із серпами-молотами, а запорізьких козаків, чумаків та українських князів. За це й змушений був покинути Україну.
Читати даліНімеччина невдовзі надасть Україні найбільший пакет військової допомоги від початку вторгнення, — ЗМІ
Україна отримає від Німеччини кілька десятків танків і БМП, по сотні бойових і тилових машин, десятки безпілотників, 4 системи протиповітряної оборони та іншу військову допомогу. Цей пакет вартістю майже 3 млрд євро стане найбільшим із тих, що надавала держава від початку відкритої війни.
Читати даліРізна Європа: що українцям з Донеччини подобається у ЄС, а що краще в Україні (вибір редакції, фото)
Багато українців, які виїхали від російських бомбардувань у Європу, захоплюються закордонним рівнем життя та соцзахисту. Проте розповідають і про те, що “Укрзалізниця” пунктуальніша, ніж “Дойчебан”, а вітчизняний доступ до медпослуг та українські бьюті-майстрині кращі, ніж у ЄС. Троє жінок з Донеччини поділилися думками, що з європейського досвіду воліли б побачити у себе вдома, а що ні.
Читати далі“Руїни за волю”: воєнні світлини нідерландського митця виграли на престижному фотоконкурсі, серед них є й фото з Донеччини (ФОТО)
“Українці відмовляються бути жертвами”, — таке враження справила на журі нідерландського фотоконкурсу “Срібна камера” серія світлин фотографа Едді ван Вессела. Його знімок пораненої пари в лікарні Бахмута минулої осені сколихнув весь світ. За цю серію з 12 воєнних фотографій, яку він назвав “Руїни за волю”, митець отримав головний приз престижного конкурсу. А за фото пари — приз глядацьких симпатій та тисячу євро.
Читати даліНіч зрівнялася з днем. Сьогодні – весняне рівнодення
Ще з давніх часів деякі народи починали відлік року з дня весняного рівнодення. Вважалося, що ця подія ознаменовує перемогу світла над темрявою, після чого природа починає прокидатися. Розповідаємо, що відбувається в цей день з нашою планетою та яке астрономічне явище буде наступним.
Читати даліЧервоний Хрест зміг відвідати українських військовополонених у Донецьку та Горлівці
Представники Міжнародного Комітету Червоного Хреста відвідали місця у Горлівці та Донецьку, де окупанти утримують полонених українських захисників. Зараз намагаються потрапити до бранців на Луганщині.
Читати даліОтримати документи за кордоном: у яких країнах працює український паспортний сервіс (адреси)
Українці можуть звернутися за оформленням паспортних документів за кордоном. Для цього працюють сервіси, якими можна скористатися у Польщі, Словаччині, Чехії та Туреччині. Розповідаємо, за якими адресами вони працюють та як туди можна записатися.
Читати даліПарламент Норвегії погодив багаторічну програму підтримки для України на майже 7 млрд євро. Щорічно надаватимуть понад 1,3 млрд євро. Цього року половина цієї суми піде на військові потреби України, а в наступні роки цільове призначення цих сум уточнюватимуть. Норвежці назвали цю програму на честь нобелівського лавреата, мандрівника та благодійника минулого Фрітьофа Нансена.
Читати даліРоботи майстрів та митців з Бахмута виставили на благодійному ярмарку в Нью-Йорку, їх розібрали за кілька годин (ФОТО, ВІДЕО)
Днями у Нью-Йорку влаштували благодійний розпродаж хендмейду та картин, створених ремісниками і художниками з Донецької області. Розповідаємо як це було, чим прославили свій край майстри та як організувати подібне, якщо ви виробляєте щось або хочете допомогти творчим переселенцям.
Читати даліВже невдовзі українці зможуть одружуватися та розлучатися, перебуваючи за кордоном. Адже незабаром українські дипломатичні установи отримають доступ до відповідних реєстрів та зможуть робити зміни в актах цивільного стану: вносити до них зміни, поновлювати й анульовувати.
Читати даліУ США визнали ПВК “Вагнера” міжнародною злочинною організацією
Міністерство фінансів США вважає приватну армію російського олігарха Євгена Пригожина “транснаціональною злочинною організацією” та застосує до неї додаткові санкції.
Читати даліПлавучий прихисток: як естонський корабель став тимчасовим домом для тисяч українців (ФОТО)
В Естонії круїзний лайнер, який простоює з часів коронавірусної пандемії, став прихистком для тисяч українських біженців. Розповідаємо, як тут все влаштовано та що робить влада Естонії, аби підтримати українців у скруті.
Читати даліОбвинуваченим у збитті Боїнга МH17 оголосили вирок: деталі
17 листопада нідерландський суд заочно виніс вирок у справі збиття у небі над Донеччиною 17 липня 2014-го пасажирського літака МН17. Справу розглядали роками і тепер визначилися з покаранням за одну з наймасштабніших авіакатастроф в історії.
Читати даліУ Польщі неподалік українського кордону впали 2 ракети та вбили 2 людей. Що відомо (ФОТО, ВІДЕО)
Вдень 15 листопада у село Пшеводув на сході Польщі прилетіли 2 ракети, впали на ферму та вбили двох громадян. Чиї це були ракети та яка реакція Польщі, НАТО й різних країн ми зібрали в одному матеріалі.
Читати далі“Борються за те, в що вірять”. Український народ отримав премію Сахарова за мужність у боротьбі з Росією
Цьогоріч лауреатом премії імені Андрія Сахарова “За свободу думки” став український народ в особі президента та громадянського суспільства.
Читати далі