Сигарети дають імунітет до коронавірусу: Правда чи міф? (Роз’яснення)


image
Фото: з відкритих джерел

Кілька європейських дослідників, професорів та вчених заявляли, що, нібито, паління сигарет та інших тютюнових виробів  допомагає не заразитися коронавірусом. Проте інші вчені та медики запевняють, що паління, навпаки, підвищує ризик отримати великі ускладнення від COVID-19 або навіть померти. Спробуємо розібратися, хто з них правий.

 

 

Звідки пішла інформація, що нікотин допомагає не захворіти на COVID-19?

Спочатку, італійські вчені з Верони повідомляли, що ті, хто вживає цигарки та інші нікотинові вироби, захворює коронавірусом менше, ніж ті, хто не палить. Свої спостереження вчені опублікували в Європейському журналі міжнародної медицини.

Згодом у Франції повідомляли, що нікотинові пластирі можуть надати т.з. “імунітет” до коронавірусу. Про це французькі вчені в області нейробіології з Інституту Пастера написали на порталі науки Qeios.

Сигарети дають імунітет до коронавірусу: Правда чи міф? (Роз’яснення)

(Фото: з відкритих джерел)

Також професор Паризького центру при університеті Піт’є-Сальпетриєр Захир Амура зазначав, що він щодня відмічав, чи палять пацієнти, які поступають до лікарень із COVID-19. І виявилося, що пацієнтів, які регулярно палять, начебто менше. Про це повідомляє видання Deutscshe Welle.

Чи дійсно нікотин дає “імунітет”?

Під час брифінгу у Всесвітній організації охорони здоров’я голова підрозділу надзвичайних захворювань Марія Ван Керхове зазначила, що деякі дослідження про взаємодію коронавірусу та тютюну не погоджені з ними, тож вони їх не оцінюють. Наразі в них немає жодного доказу, що нікотин знижує ризик захворіти на COVID-19.

Проте Марія Ван Керхове зазначає, що вживання нікотинових виробів можуть нашкодити, а не захистити від COVID-19.

ВООЗ Марія Ван Керхове.

(Фото: голова підрозділу надзвичайних захворювань ВООЗ Марія Ван Керхове)

“Нам чудово відомо про те, що через вживання тютюну мільйони людей вмирають щороку. COVID-19 — респіраторна хвороба, а паління шкодить легеням. Також є низка досліджень, де вказувалося, що паління призводить до більш серйозного захворювання та розвитку хвороби, та є більший ризик, що людині знадобиться апарат ШВЛ або вона може померти”, — каже голова підрозділу надзвичайних захворювань ВООЗ Марія Ван Керхове.

Сигарети дають імунітет до коронавірусу: Правда чи міф? (Роз’яснення)

(Фото: з відкритих джерел)

Крім того, на офіційному сайті ВООЗ повідомляють, що звичайні, електронні сигарети, вейпи та бездимні цигарки також можуть нашкодити. Адже при передачі з рук в руки на поверхні може залишатися COVID-19. Така ж ситуація і з кальянами. Тож навіть через це ВООЗ радить відмовитися від вживання тютюну.

Таку ж позицію займає й Міністерство охорони здоров’я України.

З упевненістю скажу, що тютюновий дим погіршує перебіг коронавірусної хвороби, а також призводить до ускладнень, які можуть виникати від грипоподібних захворювань (гострореспіраторних захворювань — ред.), в тому числі коронавірусної хвороби, особливо коли поєднується пневмонія”, — пояснює на брифінгу головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Він також заявив, що наразі МОЗ перевіряє, чи впливає смог, який виділяється під час пожежі в лісах, на перебіг коронавірусної хвороби. Але поки ніяких висновків немає.

Сигарети дають імунітет до коронавірусу: Правда чи міф? (Роз’яснення)

(Фото: ДСНС Луганської області)

Отже, тим, хто все ж хоче палити й надалі, бажано обробляти руки щоразу, коли ви витягаєте сигарети з пачки. Крім того, не варто плювати на землю, адже так зростає ризик когось заразити, якщо ви хворієте на коронавірус або є переносником хвороби. І намагайтеся захистити інших людей від пасивного куріння, ваш тютюновий дим може нашкодити людям, які поряд з вами, коли ви палите. 

Нагадаємо, журналісти Вільного радіо робили також підбірку з народних засобів, які люди використовують, щоб захиститись від коронавірусу, але вони не допомагають. Детальніше читайте в матеріалі: Це НЕ допоможе. Підбірка “ліків” від коронавірусу, які не варто пробувати

Читайте також:

Всі матеріали за темою читайте тут

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Проєкт фінансується Фондом міжнародної солідарності в рамках програми "Free Media Programme"
Зміст публікації не обов'язково відображає думку Фонду міжнародної солідарності та є предметом виключної відповідальності авторів


Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: