Ситуація на КПВВ: перетнути лінію розмежування можна лише у Станиці Луганській. Завтра відкриють “Новотроїцьке”


image
Фото: з відкритих джерел

В неділю 22 листопада на Донбасі з українського боку працюють усі контрольно-пропускні пункти. Проте роботу 6 з них фактично блокують бойовики — не відкривають свої дзеркальні блокпости. Перейти на ТОТ або звідти на підконтрольну уряду територію можна лише через КПВВ “Станиця Луганська”. 

.

За даними штабу ООС, перед вихідними на цьому КПВВ за добу перетнули лінію розмежування 1306 людей. З них 903 слідували на тимчасово окуповані території. 

.

Коли відкриють КПВВ

.

Україна в односторонньому порядку відкрила усі 7 КПВВ на Донбасі 10 листопада. Це контрольні пункти в’їзду-виїзду “Гнутове”, “Новотроїцьке”, “Мар’їнка”, “Майорське”, “Станиця Луганська”, “Щастя” та “Золоте”. З боку підконтрольної уряду території вони працюють щоденно з 8.00 до 16.00.

Однак КПВВ “Майорське”, “Гнутове” та “Мар’їнка” залишаються заблокованими з кінця березня, тому що бойовики не пропускають людей через свої дзеркальні блокпости. 

На Донеччині у понеділок та п’ятницю працює лише гуманітарний коридор “Новотроїцьке — Оленівка”.

КПВВ “Золоте” на Луганщині Україна відкрила ще у 2016 році, але бойовики не пропустили на ТОТ жодної людини. 

КПВВ “Щастя” у 2020 році облаштували за кілька місяців. Українська сторона відкрила його на виконання домовленостей ТКГ.  Там є кімната матері та дитини, центр надання адміністративних послуг, відділення поліції, медичний пункт, стаціонарний офіс “Ощадбанку”, “Нова пошта”, аптека, вбиральні. 

За підрахунками українських прикордонників, щодня через цей КПВВ можуть пропускати до 5 тисяч автівок та до 15 тисяч людей. Але нікого не пропускають бойовики через дзеркальний, контрольований ними блокпост. 

Інфографіка: “Вільне радіо”

.

Як перетнути КПВВ

.

Українські прикордонники на КПВВ вимірюють усім температуру. Люди мають бути в захисних масках. Ті, хто слідує з ТОТ, мають погодитися на двотижневу самоізоляцію з використанням мобільного додатку “Вдома” або здати текст на COVID-19. Якщо результат негативний, самоізоляція завершується. Якщо телефону немає, людину повинні відправити на ізоляцію до медзакладу. Там безкоштовно нададуть спальне місце та їжу і зроблять тест на коронавірус.

Бойовики через свої блокпости пропускають людей з місцевою пропискою. В Донецькій області, щоб перетнути КПВВ “Оленівка” (його контролюють окупанти), треба бути в списках так званого “Міжвідомчого штабу ДНР”. 

“У ОРДО блокування КПВВ — це чисто політичний фактор, вони цілеспрямовано їх закривають. Коронавірус — тільки привід. Вони таким чином проводять певну сегрегацію. Вони прибирають зі своїх територій людей, у яких є реєстрація на підконтрольній Україні території, і закривають від нас “своїх”. Таким чином, створюють умови для віддалення від України і інтеграції з Росією. Я думаю, що це, більшою мірою, російська політика. Москва таким чином вирішує проблему з демографією і дефіцитом робочих рук, а на Донбасі — дешева кваліфікована робоча сила”, — вважає представник окремих районів Донецької області у Тристоронній контактній групі Сергій Гармаш. 

Читайте також: 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: