Там буде їжа, ліки, зв’язок: у прифронтовому Вугледарі волонтери облаштовують “пункт незламності” (ВІДЕО)
Без світла, газу, води та жодної вцілілої будівлі — так виживають близько 120 людей, які залишилися у Вугледарі. Аби допомогти жителям, волонтери знайшли приміщення і облаштовують там імпровізований “пункт незламності”.
Про це благодійники розповіли виданню “Вчасно”.
З 15 тисяч жителів у прифронтовому Вугледарі залишаються трохи більше сотні людей, які відмовляються евакуюватися.
Команда волонтерів, попри постійні обстріли росіян, зараз облаштовує для них імпровізований “пункт незламності”, де буде їжа, вода, ліки, а також можливість випрати одяг і подзвонити рідним.
“Зараз ми налагоджуємо все, щоб працювало, ставимо ліжка. Люди в шоці, бо не вірили, що ми будемо щось робити, а особливо жити разом з ними. Цього ніхто не робить. Коли ти з ними тут живеш, то розумієш, як це — обстріли постійні, вони не припиняються. Авіація, арта і все інше”, — розповів волонтер Михайло Пуришев.
У місті також планують зробити свердловини, щоб забезпечити людей водою.
За словами волонтерки та засновниці БФ “Янголи Донбасу” Яни Статної, у Вугледарі вже немає жодної вцілілої будівлі. Вікна в будинках розбиті. Цілі під’їзди у деяких місцях просто склалися до фундаменту, а міжбудинкова територія захаращена так, що там неможливо пройти.
“У місті немає комунальників, ніхто не прибирає, але це й небезпечно робити, бо росіяни реагують на місця скупчення людей. Заїжджаючи у Вугледар, я кожного разу відчуваю біль, ніби вперше, тому що росіяни з якоюсь скаженою ненавистю випалюють місто. Вони перетворили його на безмовні руїни, на купи каміння, яке ще тиждень чи місяць тому було чиєюсь домівкою”, — поділилася з “24 каналом” Яна Статна.
Волонтери облаштовують пункт незламності у Вугледарі
Відео: Instagram/Puryshev Mykhailo
Пункт незламності у місті Вугледар
Відео: Instagram/Puryshev Mykhailo
У Вугледарі готують пункт незламності
Відео: Instagram/Puryshev Mykhailo
Раніше ми розповідали про ситуацію у прифронтовому Часів Ярі, де живуть близько тисячі людей. Аби допомогти їм, майже щодня сюди навідуються волонтери. З двома з них поспілкувалися наші журналісти.