Центр села, за який не соромно. Як бюджет участі допоміг облаштувати зону відпочинку в селі Серебрянка


image
Фото: Сіверська міська рада

Сквер у Серебрянці преобразився завдяки проєкту “Бажаємо трудитися, бажаємо мріяти, бажаємо гідно відпочивати”. Він став одним з переможців першого у Сіверській ОТГ конкурсу “Бюджет участі 2020”. 

 

Про це Вільному радіо розповів вже колишній староста села Віктор Ходак, який займався проєктом. За його словами, гарно облаштованого центру, місця для відпочинку 580 жителів у селі не було. Ініціаторами проєкту були члени Серебрянської громадської організації “Сузір’я”. 

“Це вже наша друга спроба отримати на це гроші, тепер вдала. У 2011 році на пустирі ми відкрили дитячий майданчик, батьки самі з дерева все зробили, ходили дерева висаджували. Коли вже виграли “Бюджет участі”, за ці майже 50 тисяч гривень придбали та поклали плитку, виготовили арку, урни, лавочки, встановили ліхтарі”, — розповідає чоловік.

Також на вдачу у сквері встановили велику декоративну підкову.

Фото: Сіверська міська рада

Для довідки:
Бюджет участі — це конкурс проєктів, у якому може взяти участь будь-який житель громади. Для цього потрібно розробити та запропонувати проєкт з благоустрою своєї вулиці, облаштування спортивної зали, шкільного кабінету тощо. До заявки додається прописаний бюджет витрат. Автор або група авторів мають долучитися до втілення проєкту. Мова не обов’язково про гроші, можна також виконувати фізичну роботу, яку мали б оплачувати, або надати матеріали.  Переможців обирають самі жителі голосуванням. Проєкти-переможці втілюють за гроші міського бюджету.

Фото: Сіверська міська рада

 

Загалом на перший у Сіверській ОТГ конкурс “Бюджет участі” подали 8 проєктів. Заявки почали приймати у лютому. До голосування допустили шість, розповідає начальниця відділу економічного розвитку, торгівлі та інвестицій виконкому Сіверської міської ради Наталя Капінус. Жителі голосували за такі проєкти: 

— “Бажаємо трудитися, бажаємо мріяти, бажаємо гідно відпочивати!” (сквер у селі Серебрянка);

— “Народний дім” (створення в селі Дронівка адміністративно-культурного центру з бібліотекою, спортивною залою, залою для проведення заходів);

— “Майданчик моєї мрії” (дитячий майданчик у Сіверську);

— Благоустрій міського простору (благоустрій двору за адресою Суворова, 15 у Сіверську);

— Створення громадського простору “НАТХНЕННЯ” (реконструкція клубу у селі Свято-Покровське);

— “Весільна феєрія” (облаштування  території із встановленням  символічних конструкцій  для відзначення знаменних   подій).

“Перемогли три проєкти у селах і один у Сіверську “Майданчик моєї мрії”. Програмою ПРООН  з відновлення та розбудови миру  обрано ще один проєкт для реалізації. Це “Благоустрій міського простору”. Вже повністю втілені проєкти “Майданчик моєї мрії” — там була дуже висока активність мешканців, а також  проєкт “Бажаємо трудитися, бажаємо мріяти, бажаємо гідно відпочивати!” в Серебрянці. Ще два проєкти пройшли закупівлі“, —  каже Наталя Капінус.

З міського бюджету на конкурс цьогоріч виділили 200 тисяч гривень, їх розподілили між чотирма проєктами. Ще 183 тисячі гривень — вартість проєкту, який підтримали ПРООН.

Таку ж суму з міського бюджету планують виділити на реалізацію проєктів “Бюджету участі”  і на наступний рік. 

Читайте також: 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: