Підтримати
Зображення до посту У 2023 більше роботодавців зможуть отримати компенсації за найм та перенавчання переселенців (умови)
Фото: depositphotos.com

В бюджеті цього року знайшлося більше грошей для роботодавців, які братимуть на роботу безробітних переселенців. Це стосується часткової компенсації оплати праці та виплат за перепідготовку і підвищення кваліфікації переселенців. Які умови виплати компенсації від держави, читайте у матеріалі.

 

Відповідне рішення ухвалив Кабінет міністрів України.

“Програма стимулювання працевлаштування ВПО для Уряду залишається однією з пріоритетних у 2023 році. І цього року ми збільшили в 1,5 раза фінансування програм сприяння працевлаштування внутрішніх переселенців”, — каже перша віце-прем’єр-міністерка — міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Керівники установ та підприємств, які беруть до себе на роботу переселенців, можуть отримати:

  • до 13 400 грн, тобто двох мінімальних зарплат у вигляді компенсації (для отримання трудовий договір має бути не більше, ніж на 6 місяців, а також з прописаною гарантією працевлаштування до року); 
  • компенсацію за перенавчання для переселенців, яких працевлаштовують не менше, ніж на рік.

Якщо працівник-переселенець на якого виплачується компенсація від держави, звільниться за власним бажанням або з ініціативи роботодавця, то вся сума компенсацій повертатиметься у Фонд державного соціального страхування.

Єдиним виключенням, яке дозволить роботодавцю не повертати назад державні гроші — є заміна працівника на іншого переселенця. У такому випадку компенсаційні виплати продовжаться до закінчення дії гарантій зайнятості у договорі.

Нагадаємо, деякі переселенці, які орендують житло в безпечному регіоні та платять за нього комунальні послуги, не знають, чи можуть розраховувати на субсидію. Пояснюємо, хто має право на субсидію, куди за нею звертатися та які документи для цього потрібні.

Читайте також:


Завантажити ще...