Підтримати
Новини Донецької області та всієї України
Фото: depositphotos

У цьому підсумковому дайджесті — добірка найцікавіших та найважливіших подій, які сталися цього тижня в регіоні та країні загалом.

 

Новини Бахмута і Донбасу

В Україні тепер можна відправити листа з маркою “Бахмут”

Марку з зображенням герба міста можна купити за 8 гривень. А погашена марка, тобто з відтиском штемпеля, коштує 6 грн.

Також в Укрпошті можна придбати конверт зі спецпогашенням. За нього попросять 16 грн.

Знайти марки можна у відділеннях Укрпошти або на Поштовому міні-маркеті за посиланням.

У Бахмута з'явилася іменна марка
Фото: Facebook/Олексій Рева

У Соледарі презентували скульптуру янгола-охоронця міста

Фігуру янгола з дощок різного розміру розмістили біля офісу фонду “Ізоляція”. Скульптура сягає кількох метрів заввишки. Її пофарбували в жовтий колір, який символізує світло шахтарського ліхтаря.

У підніжжя “Янгола Соледара” є лавка, тож споруда має не лише естетичну, а й практичну цінність.

“Це місце, де можна просто посидіти, відпочити, можливо, вийти в інтернет. Але, думаю, під цим янголом приходять інші думки. Можна навіть загадати якесь бажання”, — міркує автор скульптури, художник-абстракціоніст Антон Логов.

Більше фото — тут.

У Соледарі презентували скульптуру янгола-охоронця
Фото: Вільне радіо

На Донеччині дали 12 років тюрми чоловіку, який згвалтував школярку

Зловмисник упіймав дівчинку по дорозі на заняття. Погрожуючи ножем, він повів її до покинутої будівлі на території колишнього дитсадка. Дівчинка намагалася подати знаки про допомогу перехожим хлопцям. Вони спробували відлякати чоловіка, але їхні вигуки його не зупинили. Він завів жертву за кут і сказав, що відпустить, якщо вона робитиме все, що він їй говорить. Після цього чоловік зґвалтував дівчинку.

В цей час один із хлопців, якому школярка подала сигнал, зателефонував до правоохоронців. Ті приїхали та затримали чоловіка, а дівчинка в цей момент втекла.

На суді обвинувачений не визнав свою провину. А його адвокатка заявила, що показання, ДНК-експертизи та інші докази були необгрунтованими. А під час затримання працівники поліції начебто побили її підзахисного.

Проаналізувавши всі докази, суд призначив чоловікові 12 років тюрми.

У Сєвєродонецьку відкрили притулок для жінок з дітьми у скруті

У притулку, який відкрив фонд “СОС Дитячі Містечка Україна”, є нова кухня, сантехніка та косметичний ремонт.

Одночасно жити тут можуть лише чотири родини впродовж пів року. Кандидатів обирають через співбесіду. Заселятимуть тих, кому можна допомогти повернутися до нормального життя.

Мешканцям будинку надаватимуть психологічну, соціальну та матеріальну допомогу, покроково відновлюючи самостійність сім’ї. Основну частину роботи з жінками проводитимуть поза притулком.

У Сєвєродонецьку відкрили притулок для жінок з дітьми у скруті

У Сєвєродонецьку відкрили притулок для жінок з дітьми у скруті
Фото: Facebook/СОС Дитячі Містечка Україна

“Це така комплексна допомога вразливим сім’ям, щоби вони самостійно справлялися зі своїми проблемами та не віддавали дітей в інтернати. І цей притулок буде одним з допоміжних засобів підтримати сім’ю у кризовій ситуації”, — розповідає Вільному радіо директор “СОС Дитячі Містечка Україна” Сергій Лукашов.

Докладніше — в матеріалі.

Бахмутські спортсменки завоювали повний комплект медалей на Чемпіонаті світу з пляжної боротьби

Фінальний етап Чемпіонату світу з пляжної боротьби проходив у Констанці (Румунія). У змаганнях брали участь понад 140 спортсменів і спортсменок з 14 країн світу.

Донецьку область у складі збірної України представляли три спортсменки-мешканки Бахмута: Аліна Бережна, Тетяна Профатілова та Єлизавета Моренко.

У півфіналі Аліна Бережна здолала спортсменку з Румунії з рахунком 4:0. А в фіналі з рахунком 3:0 виборола перемогу у борчині з Греції. Спортсменка виступала в категорії 70 кг.

Єлизавета Моренко змагалася серед юніорів та здобула срібну медаль.

А Тетяна Профатілова виборола бронзу у борчині з Латвії.

Спортсменки з Бахмута стали найкращими на Чемпіонаті світу з пляжної боротьби
Фото: Олег Рева

Новини України

Влада пообіцяла, що тарифи на тепло в цьому опалювальному сезоні не зростатимуть

Для цього у 2022 році держава передасть місцевим бюджетам 4% податку на доходи фізичних осіб. Це щонайменше 11 мільярдів гривень.

Крім того, окремі громади будуть отримувати субвенції з держбюджету.

“Ми розуміємо, що бюджети деяких громад не зможуть повною мірою самостійно покривати частину витрат підприємств теплопостачання для забезпечення їх безперебійної роботи та незмінності тарифів. Тому з боку держави передбачається субвенція громадам з незадовільним індексом податкоспроможності вже з четвертого кварталу 2021 року”, — говорить прем’єрміністр України Денис Шмигаль.

Для вчителів, чиї учні перемогли на міжнародних олімпіадах, започаткують президентську премію

Така премія вже є, але для самих переможців олімпіад. Тож президент України Володимир Зеленський заявив, що виправить цю помилку. За його словами, вчителів, які підготували переможців міжнародних олімпіад, почнуть нагороджувати найближчим часом. Але коли саме з’явиться премія та якою буде її сума — не уточнив.

У США схвалили збільшення військової допомоги Україні до 300 млн дол

Законопроєкт, схвалений Палатою представників США, визначає основні напрямки американської оборонної політики на 2022 рік. Якщо він набуде чинності, наступного року Україна отримає 300 мільйонів доларів на зміцнення обороноздатності ЗСУ. Це на 50 мільйонів доларів більше, ніж передбачалося раніше.

Деталі — за цим посиланням.

Коронавірус: тижнева статистика і новини

Україна цього тижня перетнула позначку у 12 тисяч нових хворих за день. За 4 дні цей показник збільшився вдвічі.

Наразі вся країна перебуває у “жовтій” зоні карантину. Окремі регіони при цьому віднесені до “помаранчевої” зони, оскільки ситуація з коронавірусом там серйозніша. Нині це Запорізька, Рівненська, Сумська, Харківська та Чернівецька області.

Донедавна з-поміж них була й Донеччина. Але зараз епідемічні показники в області повернулися до норми.

Загалом у Донецькій області, як і по всій Україні, продовжує зростати денна кількість нових пацієнтів з COVID-19. Найбільшу цифру за тиждень зафіксували 30 вересня: за цей день в області стало більше на 745 інфікованих.

медпрацівник рукавички
Фото з відкритих джерел

Новини з КПВВ Донбасу

На сході України стабільно працює лише один КПВВ. Це “Станиця Луганська” на межі підконтрольної та тимчасово окупованої частин Луганщини. За даними Держприкордонслужби, з понеділка по п’ятницю тут на підконтрольну територію пройшли 7 289 людей, а у зворотному напрямку — 8 160.

Двічі на тиждень — у понеділок і п’ятницю — поновлюється рух на “Новотроїцькому”, що на Донеччині. Українські прикордонники щодня відкривають цей КПВВ, але бойовики розблоковують свій дзеркальний пост “Оленівка” лише в зазначені дні. Тут, за даними прикордонників, на підконтрольну територію за тиждень потрапили 507 людей та 107 автівок, а на тимчасово окуповану — 586 людей та 91 авто.

Тиждень на фронті

Весь тиждень у зоні ООС не вщухали бої. Українські позиції щодня опинялися під прицільними обстрілами окупантів. Гатили бойовики з заборонених зразків зброї: артилерійських установок, протитанкових ракетних комплексів та мінометів. Також вони продовжували скидати міни з безпілотників та розвідувати укріплення ЗСУ з неба.

В результаті однієї з атак загинув військовий з Дніпропетровщини Олексій Стрижак. Йому було 39 років.

Ще 7 бійців дістали поранення.

Неспокійно було не лише на позиціях, а й у мирних населених пунктах. Так, 1 жовтня бойовики обстріляли житловий квартал Авдіївки. Жертв серед цивільного населення немає, але осколками снарядів посікло будинки та прибудови.

Та без відповіді атаки окупантів не залишалися. Відтепер бійці ЗСУ можуть давати відсіч на обстріли без погодження з вищим керівництвом, що було заборонено понад рік. Дозвіл на вогонь у відповідь можуть дати командири на місцях.

Скарбничка корисного

  • Мешканцям Бахмутської громади пропонують екоторби в обмін на батарейки

Використані батарейки можна приносити до адмінбудівель у своїх населених пунктах. Акція стартує 4 жовтня і триватиме до 11-го. Розклад є у матеріалі.

  • Студенти можуть виграти до 10 тис. грн за найцікавішу статтю про рекламу

Долучитися до конкурсу можуть студенти з будь-якого вишу України. Учасникам пропонують написати унікальну статтю об’ємом від 10 до 30 тисяч символів. Теми статтей, дедлайни здачі та інші деталі — за посиланням.

  • Як за 5 хвилин дізнатися, хто відповідає за проблеми в громаді

Якщо у вашій школі мало вчителів, у лікарні поганий ремонт, а на вулиці брудно — за це хтось має відповідати. Пояснюємо на прикладах, як знайти винного та кому поскаржитись у такій ситуації.

Що подивитися

Мавританець” (The Mauritanian) — американсько-британський фільм, який вийшов у прокат на початку цього року.

Стрічка базується на справжній історії. У центрі сюжету — мавританець Мохаммед Ульд Слахі, якого звинувачують у вербуванні смертників під час терактів 11 вересня 2001 року.

Понад 14 років Мохаммеда утримують в одній з найстрашніших в’язниць світу — Ґуантанамо. В’язня піддають тортурам, але офіційних звинувачень весь цей час не висувають.

Лише на шостий рік Слахі отримує право на адвоката. Так у боротьбу за долю чоловіка вступають адвокатка Ненсі Голландер та її помічниця Тері Дункан. Їхнє розслідування проливає світло на шокуючу змову з боку американського уряду.

Трейлер фільму “Мавританець”

Що послухати

Latexfauna — це чилвейв-проєкт п’ятьох українських хлопців. Їхня творчість — це тексти українською та суржиком під ритмічну, але спокійну музику.

Ось кілька їхніх пісень:

  • Bounty
  • Kosmos
  • Arktika
  • Lime
  • Kosatka

Завантажити ще...