Дерев’яну скульптуру янгола-охоронця міста презентували 30 вересня.
Фігура янгола, зроблена з дощок різного розміру, сягає кількох метрів заввишки. Її розмістили біля офісу фонду “Ізоляція”.
“Вона символізує таку людину, яка з нами завжди поруч. Ми часто називаємо когось янголами, але люди, які ходять поруч, теж янголи в якомусь сенсі. Тому ця робота й називається “Янгол Соледара”, — розповідає про свою скульптуру її автор, художник-абстракціоніст Антон Логов.
Він пояснює: скульптуру виготовив з дерева, бо це зручний в обробці матеріал.
“З деревом я давно працюю. Я знаю, як з ним можна працювати, фарбувати. Це швидший процес, ніж з металом або іншими матеріалами”, — говорить автор “Янгола Соледара”.
Фігуру пофарбували в жовтий колір. Це символізує світло шахтарського ліхтаря, кажуть представники “Ізоляції”.
У підніжжя скульптури є лавка, тож споруда має не лише естетичну, а й практичну цінність.
“Це місце, де можна просто посидіти, відпочити, можливо, вийти в інтернет. Але, думаю, під цим янголом приходять інші думки. Можна навіть загадати якесь бажання”, — міркує митець.
Також 30 вересня в офісі “Ізоляції” провели міні-виставку, над якою майже рік працювали 19 митців та мисткинь. Вони приїхали в Соледар з різних куточків країни та навіть з-за кордону, аби через свою творчість передати місцевий колорит.
“Ми продовжуємо свою роботу в Соледарі, на наступні роки в нас дуже багато планів, багато міжнародних резиденцій. Цього року ми ще очікуємо двох художників з інших країн, а на наступний рік у нас запланована низка резиденцій зі львівськими, німецькими художниками, великий інфраструктурний проєкт. Планів дуже багато, й ми дивимося на майбутнє з великою надією”, — говорить директор із розвитку та комунікацій фонду “Ізоляція” Михайло Глубокий.
Нагадаємо, нещодавно у Соледарі встановили лавку, зроблену з перероблених пляшкових кришечок. На її створення пішло близько 40 кг пластику. Лавку виготовили в Одесі на замовлення платформи “Ізоляція”.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.