пожежа в будівлі прокуратури в Бахмуті 2
Фото пресслужби ГУ ДСНС у Донецькій області
string(80) "Фото пресслужби ГУ ДСНС у Донецькій області"

27 січня у Бахмуті горіла будівля прокуратури, яка зайнялася після удару російських окупантів. Пожежу намагалися загасити, проте поблизу почався обстріл, тому вогнеборці припинили гасіння. Ця будівля була визначною пам’яткою архітектури.

 

Про пожежу в прокуратурі Бахмута повідомляє пресслужба ДСНС України в Донецькій області.

“Вчора (27 січня, — ред.) рятувальники Бахмутського гарнізону залучались до ліквідації пожежі адміністративної будівлі, яка виникла внаслідок ворожого обстрілу міста. Пожежа сталась на площі 400 м кв. Під час гасіння пожежі у зв’язку з обстрілами поблизу місця пожежі та через загрозу життю та здоров’ю рятувальники призупинили ліквідацію пожежі та повернулись у підрозділ”,  —  розповіли в ДСНС.

пожежа в будівлі прокуратури в Бахмуті
Фото пресслужби ДСНС у Донецькій області


Містяни в соцмережах поширили відео пожежі, в якому видно — будівля прокуратури палає. 


Оскільки пожежу не загасили повністю, є ризик, що будівля вигоріла вщент — вона побудована зі старих будівельних матеріалів та за старовинними технологіями. Це саме вже трапилося із багатьма старовинними спорудами Бахмута, зокрема з палацом культури імені Євгена Мартинова та коледжем транспортної інфраструктури.

Також, в умовах зими без опалення, коли неможливо залатати знищені ділянки даху, ця пожежа означає ймовірну втрату історичної будівлі.

Перлина архітектури Бахмута

Ця будівля — визначна пам’ятка архітектури міста, її можна побачити на багатьох історичних світлинах.  

будівля прокуратури Бахмута архів Jacobine Paardekooper
Ця будівля на фото, яке зберегли у Нідерландах нащадки промисловців-директорів нідерландської соляної копальні “Петро Великий” у Ступках біля Бахмута. Фото з архіву Stichting v/d Muyzenberg-Kiessler


“Справді, це пам’ятка архітектури. Вважається, що це приватний маєток кінця ХІХ — початку XX століття. За переказами там також містився дворянський клуб, дворянське зібрання”,
— розповідає завідувач відділу Бахмутського краєзнавчого музею Ігор Корнацький.

будівля прокуратури в Бахмуті
Ось як будівля виглядала неушкодженою, фото з відкритих джерел


Юридично ця пам’ятка мала статус щойно виявленого об’єкта культурної спадщини. Її запропонували внести до переліку пам’яток історії та культури місцевого значення, але цю документальну роботу не довели до кінця. Проте за законом щойно виявлені пам’ятки охороняються державою так само як і вже внесені до державного реєстру.

Додамо, навесні 2014 року цю будівлю захопили російські найманці з т.з. “ДНР” та розташували там свій “штаб”. Вони зняли з дверей тризуб та підвісили на ґанку опудало з написом “Арсений Яценюк”.

Звідти давав “інтерв’ю” місцевим ЗМІ очільник місцевих бойовиків Сергій “Велес” Іочков, колишній працівник міськради, якого невдовзі вбили українські військові під час спроби викрадення командувача місцевим гарнізоном.

інтерв'ю Велеса біля прокуратури Бахмута в червні 2014
Скріншот відео 7 червня 2014 року


Під час звільнення міста українські військові вибили звідти загарбників. Будівля суттєво не постраждала, окрім дверей та пошкодженого кулями фасаду.  

Обстрілами російських окупантів вже пошкоджені або знищені чимало історичних будівель Бахмута. Серед них — будівлі колишньої хоральної синагоги, жіночої гімназії, римо-католицький костел, найстаріша школа та перший залізничний вокзал Бахмута тощо.

Читайте також:


Цей матеріал створено у рамках проєкту «Термінова підтримка ЄС для громадянського суспільства», що впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключною відповідальністю автора і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.


Спонсор Спонсор

Завантажити ще...