Упаковки з безкоштовними ендопротезами, які прибули до Багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування м. Бахмут
Фото: Вільне радіо

Пару тижнів тому у Бахмутську багатопрофільну лікарню інтенсивного лікування завезли штучні тазостегнові суглоби. Про їхні характеристики та показання для операції журналісти Вільного радіо розпитали у завідувача травматологічного відділення.

 

Операції з ендопротезування у Бахмутській багатопрофільній лікарні почали робити лише пару років тому. За минулий рік тут прооперували понад 30 людей з хворими суглобами. Але за державні гроші пацієнтів ще не протезували.

“Раніше бюджетні ендопротези встановлювали тільки в обласних центрах. Але міське керівництво особисто зайнялося цією проблемою, і керівники з обласної лікарні Лиману пішли нам назустріч. Вони побачили наш результат і довірили нам це робити. Тобто, це певне визнання”, – каже завідувач травматологічного відділення Дмитро Бондар.

Завідувач травматологічного відділення Багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування м. Бахмут Дмитро Бондар
Завідувач травматологічного відділення Багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування м. Бахмут Дмитро Бондар

Безкоштовні протези надійшли лише 2 тижні тому. Але днями у лікарні вже встигли провести одну операцію 75-річній жінці, яка зламала шийку стегна.

Наразі у Бахмуті є 10 безкоштовних тотальних ендопротезів (які встановлюються одразу на стегнову й тазову кістку), та 5 однополюсних (призначені лише для стегнової кістки).

“Однополюсні протези встановлюють хворим, які менше пересуваються. Вони знімають біль і дозволяють дійти, приміром, до туалету, кухні та ліжка”, – каже Дмитро Бондар.

Лікар пояснює: компоненти ендопротезів бувають двох видів: із цементною та безцементною фіксацією.

“Якщо просто, то компоненти з цементною фіксацією можна порівняти із зубною коронкою: вони фіксуються на так званий кістковий цемент, а насправді це пластик. Такі протези дозволяють негайне пересування та навантаження на кінцівку – це плюс. З мінусів – вони працюють 10-15 років, а потім треба заміняти один або всі компоненти. Причому видалити залишки цементу з кістки дуже важко. Безцементні компоненти вкриті напиленням з пористого титану, тобто кістка вростає у ці трабекули (пори металу, які імітують структуру кістки – ред.)”, – розповідає лікар.

Завідувач травматологічного відділення Багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування м. Бахмут показує види ендопротезів

Бахмутська лікарня отримала штучні суглоби з цементною фіксацією. Такі протези китайського виробництва коштують від 40 до 55 тисяч гривень, а вартість якісніших швейцарських стартує від 60 тисяч.

Цементні протези можна встановлювати будь-кому, але доцільніше такі операції проводити пацієнтам від 70 років.

Лікар зазначає: коли людина надходить у відділення, їй розповідають про можливість встановити безкоштовний протез, але за бажання вона може придбати будь-який інший.

Також треба оплатити саму операцію та всі супутні витрати. Разом це обійдеться приблизно у 6-7 тисяч гривень.

Упаковки з безкоштовними ендопротезами, які прибули до Багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування м. Бахмут
Коробки з компонентами ендопротезів. Розпаковувати не можна – компоненти стерильні

Претендувати на безкоштовну заміну суглоба можуть пацієнти, які давно страждають від болю або ті, хто зламав шийку стегна.

“Якщо людині потрібен ендопротез, вона приходить на прийом, ми оглядаємо її, проводимо комісію. Ці протези закуплені коштом державного бюджету і можуть бути встановлені громадянину України, який цього потребує за клінічними показами”, – говорить Дмитро Бондар.

Нагадаємо, нещодавно Багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування м. Бахмут отримала від міжнародної гуманітарної організації апарат штучної вентиляції легенів. Його можна використовувати для дорослих і дітей, під час операцій та для хворих на COVID-19.

Читайте також:


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...