Схованку планують відкрити цього листопада. Вона працюватиме для жінок.
Як розповіла Вільному радіо директорка Бахмутського міського центру соціальних служб Віра Решевська, такий притулок громаді потрібен. За словами посадовиці, за перші 3 місяці 2021 року до Бахмутського відділу поліції надійшло 1 037 повідомлень про вчинення насильства у сім’ї. Ця цифра значно вища за показник аналогічного періоду минулого року.
Станом на 3 червня на обліку правоохоронців перебувають 356 домашніх тиранів. У поліції склали 58 термінових заборонних приписів, а ще 6 обмежувальних приписів видали у суді.
“Необхідність створення спеціалізованої служби для жертв домашнього насильства в нас дійсно є. Тому до структури нашого центру включили такий підрозділ, як притулок для осіб, постраждалих від домашнього насильства або насильства за ознакою статі”, – розповідає Вільному радіо директорка Бахмутського міського центру соціальних служб Віра Решевська.
У притулку надаватимуть допомогу лише жінкам. Де саме він працюватиме – секрет, бо якщо кривдник знатиме, куди втекла його жертва, схованка перестане бути такою. Її адресу розкриватимуть постраждалим.
“З приміщенням ми вже визначилися та уклали договір оренди. Наразі очікуємо, коли почнуться роботи. Кошти на капітальний ремонт нам виділяє Фонд ООН у галузі народонаселення”, – говорить Віра Решевська.
Поки жінки перебуватимуть у шелтері, їм будуть допомагати фахівці з соціальної роботи.
“Може, дитині потрібно в інший садок, може, якісь документи відновити. Будь-що буває: жінка втекла, а чоловік міг знищити паспорт. Також можна буде отримати допомогу психолога або юрисконсульта”, – каже директорка Бахмутського міського центру соціальних служб.
У притулку, розрахованому на 10 ліжко-місць, будуть всі необхідні умови для проживання: побутова техніка, кухня, душові кімнати.
Із відкриттям схованки сподіваються встигнути до Всеукраїнської акції “16 днів проти насильства”, яку проводять щорічно з 25 листопада по 10 грудня.
Зазначимо, служба допомоги жертвам насильства має функціонувати в кожній громаді. Але на Донеччині є 13 громад і 5 військово-цивільних адміністрацій, де немає ані схованок, ані денних центрів такої спрямованості.
Зараз у Бахмуті є лише мобільна бригада соціально-психологічної допомоги людям, які постраждали від кривдників.
Номери, за якими можна звернутися, якщо вас ображають вдома, є в цьому матеріалі.
Читайте також: