В місті планують збудувати ролердром, який взимку буде перетворюватись на льодову ковзанку. Де саме хочуть розмістити атракціон, як він виглядатиме та скільки коштуватиме – дізнавалися журналісти Вільного радіо.
Поки що ковзанка перебуває на етапі розробки. Щоб її встановити, треба налагодити електро- та водопостачання. Є й інші аспекти, які слід врахувати при будівництві атракціону.
“Льодову ковзанку не можна ставити просто на землю, саму площу потрібно підготувати. Тому цю площу спочатку будемо вкривати тротуарною плиткою, в тільки потім встановлювати ковзанку”, – пояснює Вільному радіо начальниця управління економічного розвитку Бахмутської міської ради Марина Юхно.
Ролердром буде розміщуватись у Верхньому парку на майданчику під колесом огляду. Зараз ця територія порожня. З травня по вересень на стадіоні будуть стелити гумове покриття, й відвідувачі парку зможуть кататись на роликах. Там встановлять прозорі борти, освітлення та музичну апаратуру. А в зимовий період ролердром заливатимуть водою, і він буде перетворюватись на ковзанку. Щоб крига не танула, постійну температуру підтримуватиме холодильне обладнання.
Окрім ковзанки, в парку заплановані інші зміни. На місці павільйону, де колись був автодром, облаштують роздягальню, де можна буде перевзутися у ковзани, зону відпочинку та кав’ярню.
Коли цей комплекс буде збудований, його передадуть на баланс КП “Парк культури та відпочинку”. Цьогоріч бахмутянам не варто чекати на новий атракціон – він з’явиться не раніше 2021 року.
Вартість квитків поки остаточно не узгодили, але вже відомо, що у вихідні та будні дні ціна буде різною. Також квиток буде дешевшим для дітей з багатодітних родин та відвідувачів зі своїми роликами або ковзанами.
Ідею зробити такий ролердром-трансформер підгледіли закордоном.
“Ми використовували досвід європейських країн, наприклад, Польщі. Там вони навіть у маленьких населених пунктах використовують такі маленькі ковзанки”, – каже Марина Юхно.
Подібні ролердроми вже є в інших українських містах – Києві, Дніпрі, Харкові, Івано-Франківську. Але у порівнянні з ними бахмутський стадіон буде меншим – 20 на 30 м. Після зведення цього “пілотного” об’єкта в місті можуть зробити ще кілька, але поки це лише на етапі обговорень.
В управлінні економічного розвитку Бахмутської міськради кажуть, що в такий спосіб хочуть повернути парку той попит, яким він користувався раніше.
На зведення комплексу потрібно до 15 млн грн, з яких 10-12 млн спрямують на будівництво ролердрому. Фінансуватиме проєкт американська програма USAID “Економічна підтримка Східної України”.
“У нас підписаний меморандум про партнерство. В рамках цього меморандуму ми вже розробили та затвердили стратегію, і вони брали на себе зобов’язання профінансувати деякі проєкти. Один з них – це будівництво цієї льодової ковзанки”, – розповідає начальниця управління економічного розвитку Бахмутської міськради.
Читайте також: