Підтримати
ямковий ремонт дороги на Донеччині
Фото: пресслужба Донецького облавтодора

На Приазов’ї у філії “Донецького облавтодору” за квартал минулого року навмисно виготовили понад 500 тонн неякісної асфальтної суміші та продали її без документів. Як працювала схема, кого підозрюють та яка реакція правоохоронців — в матеріалі.  


Про це
повідомляє прокуратура Донеччини. Адже справу вже передають до суду. 

Журналісти Вільного радіо знайшли у Єдиному державному реєстрі судових рішень деталі цієї справи.

Отже, за версією слідчих, схему придумав директор філії «Автодор № 4» дочірнього підприємства «Донецький облавтодор» навесні минулого року. Ця філія має асфальтобетонний завод (далі “АБЗ”,  —  ред.) на околицях Маріуполя, в смт Старий Крим. Там і вирішили виготовляти “економ-варіант” асфальтобетонної суміші типу «Б» марки «1». Тобто порушували технологію, а із зекономленої сировини робили ще, ніде ці надлишки не обліковували та продавали дешевше ринкової ціни за готівку. 

Для довідки:
“Донецький облавтодор” — це структурний підрозділ ВАТ «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України»

Для того, аби все це провернути, директор (як вважають силовики) працевлаштував на підприємство свого сина на посаду виконувача робіт АБЗ та умовив до “співпраці” головного технолога АБЗ, літню жінку. (Точніше, вона працювала лаборантом з фізико-механічних випробувань 4-го розряду). А щоб приховувати “перевиробництво”, завищували цифри фактично проданої асфальтобетонної продукції. 

Слідство вважає: саме син директора контролював ці процеси та давав вказівки головному технологу порушувати технологію, робити приписки до кількості проданої продукції, формувати невраховані надлишки. А також, що чоловік підробляв документи для звітності та ділився незаконним прибутком з працівницею. 

Слідчі задокументували, як ця трійця з квітня до початку вересня 5 разів виготовляла неякісну асфальтну суміш — всього близько 522 тонн. І так привласнили 859 287 грн коштів платників податків.   

Не якісну асфальтну суміш відвантажували “камазами” 5-м різним підрядним організаціям. Так, купляло неякісну суміш ТОВ “Віолатор”; ПП «Инвестстрой-2005” та КП “Квадрат” (в обох фірмах засновник та директор — один). Серед тих, хто купляв контрафакт, також ТОВ «Юнія-Транс» та ТОВ “Барнат” (які купили неякісної суміші 225+ тонн на понад півмільйона грн)  — у них теж один власник. 

29 січня про підозру повідомили головному технологу підприємства. Це літня жінка, мешканка Маріуполя. Її підозрюють у привласненні, розтраті майна або заволодінні ним шляхом зловживання службовим становищем (ч. 5 ст. 191 ККУ). За кримінальним кодексом, цей злочин вважається особливо тяжким. 

З судового реєстру відомо, що з 19 лютого й до 29 березня вона сиділа вдома під нічним домашнім арештом. Якщо її провину доведуть, їй загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна та забороною обіймати певні посади. Даних про запобіжні заходи для директора філії «Автодор № 4» та його сина в судовому реєстрі знайти не вдалося. 

Читайте також:


Завантажити ще...