водяна скважина біля котельні у Донецьку
Скріншот відео з окупаційних джерел
string(66) "Скріншот відео з окупаційних джерел"

На тимчасово окупованій частині Донеччини окупаційна адміністрація наказала швидко пробурити десятки водяних свердловин біля котелень. Це роблять, щоб доливати в тепломережу воду, яку щодня зливають зі своїх батарей містяни. Бо вже 8 місяців в їхніх кранах майже немає води. Як виглядає така свердловина та чи зможуть окупанти подати тепло — читайте далі.

 

Про те, що біля донецьких котелень терміново пробурюють водяні свердловини, заявив ставленик окупантів у Донецьку Олексій Кулемзін.

“Урядом Москви близько 7 котелень вже пробурені свердловини, біля 5 такі роботи проводять зараз. Ця робота буде продовжена, щоб забезпечити приток такої необхідної нам води для наповнення системи теплопостачання”,  —  сказав він наприкінці жовтня.

На 2 листопада, за даними очільника псевдореспубліки Деніса Пушиліна, таких свердловин уже наробили 16, а ще 6 були у процесі. Свердловини біля котелень начебто є у Єнакієвому та Шахтарську. Планували зробити таке й у Ясинуватій: там на буріння свердловини біля котельні начебто пообіцяла дати гроші адміністрація Челябінської області.

Пушилін показав, як виглядає одна з таких свердловин. Вона 40 метрів завглибшки та розташована біля котельні у Пролетарському районі Донецька. Свердловину пробурили фахівці “Мосводоканалу” “у рамках шефської допомоги”.

водяна свердловина біля котельні у Донецьку
Водяна свердловина біля котельні у Донецьку, скріншот відео з окупаційних джерел


За словами чоловіка, який на відео Пушиліна розповідає про цю свердловину, вона дає приблизно тисячу літрів води на годину. За добу до котельні начебто вдається залити 30 кубометрів цієї води. І цієї кількості “в принципі вистачить для підпитки, щоб цілодобово котельня працювала”, каже чоловік.

Окупанти бурять ось такі водяні свердловини біля котелень у Донецьку


Як визнають представники окупантів, буває, що у пробуреній свердловині води немає.

Чому на окупованій Донеччині з лютого не вистачає води та як це пов’язано з теплом

В окупованих районах Донеччини води майже немає з кінця лютого. Нині для початку опалювального сезону її катастрофічно не вистачає щонайменше в кількох десятках котелень лише у Донецьку. Люди у власних оселях зливають воду з батарей на свої господарські потреби (змити в туалеті, помити підлогу, попрати тощо).

Від нестачі прісної води в мережі теплопостачання котельні автоматично вимикаються. Тож щодня тепловики Донецька мусять доливати в тепломережу щонайменше 8 тисяч кубометрів води. Це приблизно 450 автоцистерн по 18 кубометрів або кількість води, яка необхідна для обігріву 1 333 стандартних п’ятиповерхівок.

Воду возять цілодобово автоцистернами, але заповнювати мережу все одно не встигають. Лише в одному Донецьку з цієї причини опалення не отримують приблизно 400 тисяч людей.

“У місті Донецьку 330 котелень, з яких 241 на сьогодні подає теплоносій (воду, — ред.). Залишаються не запущені котельні з причини нестачі необхідного об’єму водопостачання. Для рішення цієї проблеми 50 машин уряду Москви та 14 цистерн МНС у цілодобовому режимі здійснюють підвезення води”, — заявляв Кулемзін.

Тобто станом на 24 жовтня 92 котельні Донецька не могли запустити через те, що в їхніх мережах не вистачало води.

Зазначимо, різні “гілки влади” псевдореспубліки озвучують різні цифри. 2 листопада голова профільної організації “Донецьктеплокомуненерго” у псевдоуряді Донецька Олексій Цюпка озвучив інші, “кращі” показники. За його словами, у місті не працюють лише 17 котелень, 2 з яких зупинили за заявами споживачів.

Наскільки тяжка ситуація з водою на окупованій частині Донеччини

Керований з Кремля очільник “ДНР” Деніс Пушилін заявив, що попри всі зусилля, яких вони докладають разом з Росією, місцеві отримують воду 2-3 рази на тиждень по декілька годин.

“За підтримки Російської Федерації були побудовані водоводи. Робота була проведена колосальна. І ми вже змирилися з тим, що вода в нас йде за графіком раз на 2-3 дні по годинах”,  —  сказав Пушилін. 

І це ще непогано, кажуть мешканці маленьких віддалених селищ. Там, за їхніми словами, єдиним джерелом прісної води для них є дощ. Наприклад, мешканка селища шахти “Октябрьської” в Донецьку Надія Сулейманова у середині жовтня заявила пропагандистам:

“Чую, як люди скаржаться у Донецьку, що у них тиждень немає води. У нас її немає 8-й місяць. Купаємось, перемо, миємо посуд дощовою водою, і це наше спасіння”,  — каже жінка.

Ще навесні окупанти відкрито називали ситуацію з водою у т.з. “ДНР” катастрофічною. І це стосується не лише Донецька.

“Аналогічна ситуація і з іншими населеними пунктами ДНР, які отримують воду з цього каналу (канал “Сіверський Донець — Донбас”,  — ред.). Проблеми відчувають такі великі міста як Донецьк, Макіївка, Ясинувата”,
заявили пропагандисти “ДНР”.

Причини катастрофічної нестачі води в окупованих ними районах агресори називають різні — від “руйнування ЗСУ третього підйому каналу Сіверський Донець-Донбас” до “блокади ЗСУ цього каналу”.

У тимчасово окупованому Світлодарську, який росіяни захопили наприкінці травня, вже 5 місяців немає електрики, води, газу та тепла. Нещодавно найманці окупантів з так званої “ДНР” привезли у лікарню Світлодарська 50 конвекторних обігрівачів. Вони працюватимуть від генераторів. Також у місті відкрили пункт обігріву, але пускають туди не всіх.

Цю публікацію було підготовлено в межах проєкту “Зниження ризиків стихійних лих у постраждалих від конфлікту районах України”, що імплементується ACTED, Ініціативами IMPACT та БФ “Право на захист” за підтримки Швейцарії.

У Донецьку біля котелень терміново бурять свердловини, щоб запустити опалення. Чи це допоможе (ВІДЕО) 1
У Донецьку біля котелень терміново бурять свердловини, щоб запустити опалення. Чи це допоможе (ВІДЕО) 2
У Донецьку біля котелень терміново бурять свердловини, щоб запустити опалення. Чи це допоможе (ВІДЕО) 3

Читайте також:

Читайте також:


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...