Зображення до посту У Дружківці залатають вибоїни на дорогах за майже 3,5 млн: заплатили фірмі, що фігурує в кримінальних справах
Фото: з відкритих джерел

У Дружківському управлінні ЖКГ планують залатати ями на 17-х вулицях міста. Понад 3 млн 435 тисяч грн за це віддадуть підряднику, який фігурує в кримінальних справах щодо розкрадання бюджетних грошей та змови з посадовцями. А один з власників фірми раніше очолював Донецький облавтодор та був депутатом від Партії регіонів. 

 

Про майбутній ремонт доріг журналісти Вільного радіо дізналися з порталу Prozorro. За тендером, роботи проведуть на ділянках вулиць:

  • Б.Хмельницького
  • Одеська
  • Миру
  • Откаленко
  • Волгоградська
  • Промислова
  • Леваневського
  • Маяковського
  • Потьомкіна
  • Соборна
  • Машинобудівників
  • Паризької Комуни
  • Севастопольська
  • О. Кошового
  • Матросова
  • Дружби
  • Козацька

Усього замовники нарахували 2700 метрів квадратних, на яких ліквідовуватимуть вибоїни струменевим методом. Ремонт підрядник має провести за півтора місяця, тобто до 20 травня 2023 року.

Дороги в Дружківці ремонтуватиме фірма колишнього начальника облавтодору

На торги подалося два учасники. Найдешевший ремонт запропонували у фірмі “Білдгруп”. Це підприємство зареєстрували 8 років тому на Київщині. Попри прописку, фірма здебільшого отримує підряди від замовників у Херсонській та Донецькій областях (зокрема, працівники підприємства неодноразово ремонтували дороги у Краматорську, Дружківці, Мангуші та Нікольському).

За даними порталу YouControl, власники фірми — Віктор Коркішко, прописаний у Донецьку (має частку 60%) та Олександр Гарбуз з Краматорська (частка 40 %). За інформацією з відкритих реєстрів, обидва підприємці пов’язані (володіють або керують) із десятками аналогічних фірм, більшість з яких зареєстровані на Донеччині.

Віктор Коркішко, який володіє більшою часткою “Білдгруп”, у  2013 році був керівником Донецького облавтодору, а з 2010-го депутатом Будьонівської райради у Донецьку від Партії Регіонів.

Олександр Гарбуз посад у держструктурах не мав. Однак, ця людина має спільне майно з Олександрою Кіріндясовою та правоохоронцем Максимом Кіріндясовим. Останній до початку війни у 2014 році був начальником міліції у Донецьку. 2015-го його батько, журналіст Геннадій Кіріндясов розповів, що начебто Максим перейшов на сторону сепаратистів та став генералом.

“Напевно, Максим вписався в кремлівський режим, може йому зручніше жити й продовжувати кар’єру в Москві”,розповів 2015-го Геннадій Кіріндясов в інтерв’ю  виданню “Гордон”.

Однак сам Максим Кіріндясов одразу ж спростував цю інформацію, виявилося що чоловік на той момент був в Києві.

“Я шокований заявами батька про те, що я “перейшов на бік ДНР”, став “генералом ФСБ””, заявив Кіріндясов-молодший в інтерв’ю тому ж виданню.

У 2020-му Максим Кіріндясов повернувся до служби в органах. Як відповіли в Нацполіції на запит журналістів сайту 0629.com.ua, у 2021-му Кіріндясов був оперуповноваженим одного з відділів ГУНП в Донецькій області.

Фірма, яка має ремонтувати дороги у Дружківці, фігурує у кримінальних справах

ТОВ “Білдгруп” фігурує у двох кримінальних справах, обидві стосуються привласнення, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.

Першу з них відкрили у 2021-му. За даними з відкритих реєстрів, тоді “Білдгруп” отримав 18 підрядів на ремонти доріг у Херсонській області від державної установи “Місцеві дороги Херсонщини” (підпорядковане місцевій ОДА). Слідчі встановили, що підприємство отримало 62,89 млн грн за роботи, однак виконало їх неякісно — дорожнє покриття зруйнувалось того ж року. А інтереси підприємства начебто лобіювали посадовці з Херсонської обладміністрації, аби привласнити гроші. У 2022-му судді постановили провести експертизу зразків асфальту, про її результати інформації у відкритому доступі немає.

Другу кримінальну справу, де фігурує ТОВ “Білдгруп”, відкрили у липні 2022-го. Там йдеться про ймовірне розкрадання грошей на ремонтах доріг на Донеччині та Кіровоградщині. Служби з управління автодорогами цих областей уклали договори на ремонти з підприємством “ДС Пром Груп”. За версією слідства, керівництво фірми та посадовці начебто організували фінансову схему, аби вкрасти бюджетні кошти —  підрядник  уклав ряд договорів з іншими фірмами на товари та послуги, які насправді не надавали. Серед підприємств-фігурантів цього ланцюга і  “Білдгруп”.

Через розслідування по цій справі кошти на рахунках “Білдгруп” арештували, однак вже за кілька місяців судді зняли арешт за клопотанням адвоката. Чим завершилося це розслідування допоки невідомо.

Нагадаємо, Краматорські комунальники купили авто 2023 року випуску, щоб перевіряти якість доріг. Машина обійшлася громаді у 861 тисячу 910 гривень.

Читайте також:


Завантажити ще...