Підтримати

Зробити резюме статті: (ChatGPT)

Підтримайте Вільне Радіо

Обрізання кущів, укріплення узбіч, усунення вибоїн — на це з обласного бюджету готові виділити понад 146 млн грн. Йдеться про утримання чотирьох доріг у Краматорському районі. Де саме та коли мають відремонтувати покриття — дізнавайтесь далі.

 

Про плани обласної влади щодо ремонту доріг журналісти Вільного Радіо дізналися з системи публічних закупівель Prozorro.

Тендери на експлуатаційне утримання чотирьох автомобільних доріг загального користування місцевого значення оголосили в Департаменті розвитку базових галузей промисловості Донецької ОДА.

Де саме ремонтуватимуть дороги та скільки за це готові заплатити

Найбільшу суму з обласного бюджету виділяють на ремонт автодороги О0502 Олександрівка – Курицине — 74 млн 999 тис. 292 грн. За ці кошти мають відремонтувати 28 км дорожнього полотна. Подати свої пропозиції потенційні підрядники можуть до 7 квітня.

Вдвічі менше грошей — 35 млн 499 тис. 458 грн — заклали на 13-кілометрову ділянку дороги О0536 Слов’янськ – Адамівка. Пропозиції від підрядників чекають до 6 квітня.

Ще 28 млн  499 тис. 993 грн піде на утримання автодороги С050112 Карпівка – Олександрівка – Єлизаветівка. Цієї суми має вистачити на ремонт 13,9 км покриття. Подача заявок триватиме до 3 квітня.

Найменша ділянка у цьому списку — О0503 Олександрівка – Єлизаветівка – Надія, яку вже ремонтували у 2025 році. На оновлення 5,8 км дороги витратять 7 млн 493 тис. 442 грн.

Для останнього тендера вже обрали переможця — ним стала компанія “Білдгруп”, яка запропонувала виконати роботи на 6 352 грн дешевше за стартову суму.

Раніше Вільне Радіо писало, що ТОВ “Білдгруп” фігурувала у кримінальних справах щодо привласнення, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем. Одним із засновників компанії є Віктор Коркішко, який у 2013 році був керівником Донецького облавтодору, а з 2010-го — депутатом Будьонівської райради у Донецьку від “Партії регіонів”.

Які роботи планують виконати та що вимагають від підрядників

Усі чотири контракти передбачають планування узбіч автогрейдером, холодне фрезерування покриття, ямковий ремонт без розламування старого полотна та улаштування вирівнювального шару з асфальтобетонної суміші.

В умовах окремих тендерів прописали укріплення узбіч, роботи із зимового утримання, а також вирізання кущів і чагарнику ручними методами.

До потенційних підрядників висувають низку вимог. Зокрема, вони мають підтвердити наявність:

  • досвіду виконання аналогічних договорів у період 2021–2026 років;
  • спецтехніки для дорожніх робіт: самоскидів, навантажувачів, автогрейдерів, котків та асфальтоукладальників;
  • власного або залученого атестованого асфальтобетонного заводу, а також вимірювальної лабораторії для контролю якості матеріалів.

Переможці тендерів мають забезпечувати належний стан автошляхів до кінця 2026 року.

Нагадаємо, утримання дороги між Краматорськом та Олександрівкою може обійтися у майже 51 млн грн.


Завантажити ще...