Підтримати
Зображення до посту У Лимані ліквідують стихійні звалища, що утворилися під час окупації міста: де прибиратимуть та хто отримає за це гроші
Фото: з відкритих джерел

У “Зеленбуді” міста Лиман заплатили понад мільйон гривень за ліквідацію стихійних сміттєзвалищ, які утворилися там 2022-го. Гроші отримає компанія — “Укрбуд-проект-реконструкція”. Серед видів діяльності фірми немає жодної, що пов’язана з прибиранням сміття. Компанією керує людина, яка станом на червень цього року була під підозрою за розкрадання бюджетних грошей. А заступник директора — колишній очільник Лиманського “Зеленбуду”, де й замовили послуги з прибирання сміття. 

Ми розпитали у посадовців, чому гроші віддали фірмі, яка не займається такими роботами та де саме приберуть звалища. 

Про ліквідацію стихійних звалищ журналісти Вільного радіо дізналися з закупівель на порталі Prozorro.

 

Прибиратимуть звалища, які утворилися у Лимані під час окупації 2022-го. За це заплатили 1 055 000 гривень. Як уточнили нам у військовій адміністрації, зробити це раніше не могли через брак коштів.

За умовами договору, підрядник має до 31 липня 2023-го зібрати та вивезти сміття на таких ділянках:

Південна сторона м. Лиман: пр. Лісний, вул. Лісна, вул. Лиманська, вул. Куйбишева, вул. Абрикосова, вул. Локомотивна, вул. Лісників, вул. Привокзальна, вул. Матросова, вул. К. Гасієва, пр. Привокзальний, пр-т Гагаріна, пр-т Щасливий, Оранжерея, вул. Слов’янська, вул. І. Лейка, СМЕУ, вул. Нова, ГК Світлофор, пр. Бригадний.

Північна сторона: вул. Підстепна, вул. Козацька, вул. Ювілейна, вул. Одеська, вул. Воровського, вул. Ранкова, вул. Лермонтова, вул. Севастопольська, вул. Ленінградська, вул. Мирошниченко, вул. Червонофлотська, вул. Запорізьська, пр. Воровського, пр. Запорізський, пр. Підстепний, вул. Волгодонська, пр. Слобожанський, вул. Суворова, вул. Пархоменка, вул. Островського, вул. Слобожанська, вул. Петропавлівська, вул. Челюскіна, вул. Шмідта, вул. Дружби, вул. Кринична, вул. Софіївська, вул. Пролетарська, пр. Промисловий, пр. Торговий, вул. Торгова, пр. Сумський, пр. Ринковий, р-н Приюта, вул. Кар’єрна, вул. Озерна, вул. Лугова, вул. Богдана Хмельницького, вул. Ватутіна, вул. Українська, вул. Леваневського, вул. Л. Симеренка, вул. Калініна, вул. Івана Франка, вул. Перемоги, пр. Садовий, вул. Сердюка, вул. Слави, вул. Остапа Вишні, вул. 1 Травня, вул. Сластієнка, вул. Свободи, вул. Залізнична.

Зелений Клин: вул. Оборони, пр. Полтавський, вул. Полтавська, вул. Театральна, вул. Кизима, вул. Ломоносова, вул. Краматорська, вул. Сонячна, вул. Покровська, вул. Жукова, вул. Корольова, пр. Петропавлівський, вул. Миру, вул. Заводська, вул. Трудова, вул. Гоголя, вул. Чернишевського, вул. Зої Космодем’янської, пр. Курортний, вул. Курортна, вул. Київська, вул. Чкалова, вул. Головна, вул. Зелений Гай.

Центральний район: вул. Пушкіна, вул. Підлісна, вул. Бахмутська, вул. Шевченка, вул. Войкова, вул. Гутченка, вул. Лесі Українки, вул. Грушевського, вул. Харківська, вул. Мічуріна, вул. Горького, вул. Червоногвардійська, вул. Ціолковського, вул. Донецька, вул. Хвойна, вул. Петровського, вул. Грушевського, вул. Свободи, вул. Комунальна, вул. Тельмана, вул. Східна, пр. Шкільний, вул. Вишнева.

Стихійні звалища у місті Лиман прибиратиме компанія, де працює колишній посадовець Лиманського “Зеленбуду”

Підряд на утилізацію сміттєзвалищ дістався фірмі “Укрбуд-проект-реконструкція”. Ми вже розповідали про цю компанію: вона належить родині Кізіменків з Донеччини та з 2020-го постійно отримує контракти на ремонти доріг в області.

Для довідки:
Власник фірми “Укрбуд-проект-реконструкція” Давід Кізіменеко станом на червень 2023-го був під підозрою через ймовірне розкрадання грошей на відновленні зруйнованою війною Сумщини.  Його рідний брат-підприємець має багаж кримінальних справ та був під підозрою щонайменше двічі, а батько очолював департамент капітального будівництва Донецької ОДА, потім став заступником мера Севастополя, а після 2014-го працював вже в “адміністраціях” Севастополя під керівництвом загарбників. Чоловік відбув покарання за державну зраду.

Для тендеру на утилізацію сміттєзвалищ у Лимані підрядник не опублікував документів, що містять відомості про фірму. Однак він публікує такі дані для інших закупівель. Зокрема, для участі у тендері на капітальний ремонт однієї з краматорських шкіл компанія надала довідку про працівників.

Заступником директора “Укрбуд-проект-реконструкції” там зазначений Євген Пасічник — він колишній керівник КП “Лиманський “Зеленбуд”, яке й замовило ліквідацію звалищ у Лимані. Пасічника, як уточнили у Лиманській військовій адміністрації, звільнили 31 грудня 2022-го. З початку 2023-го він працює в “Укрбуд-проект-реконструкції”.

Окрім цього, за даними порталу YouControl, Євген Пасічник і досі є уповноваженою особою “Зеленбуду”.

У Лимані ліквідують стихійні звалища, що утворилися під час окупації міста: де прибиратимуть та хто отримає за це гроші 1
Скриншот: YouControl

 

Однак лиманські посадовці це заперечують. Ми спитали їх, чи пов’язаний вибір підрядника із тим, що там працює колишній керівник “Зеленбуду”.

“Станом на сьогодні єдиним підписантом КП “Лиманський “Зеленбуд” є тимчасово виконуючий обов’язки директора Кабацький Дмитро Вікторович. Відносно подальшої трудової діяльності та фактичних трудових відносин колишнього директора Пасічника Євгена Олександровича нашому підприємству —  невідомо”, — повідомив у відповідь на запит Вільного радіо т.в.о. директора КП “Лиманський “Зеленбуд” Дмитро Кабацький.

Окрім цього, серед видів діяльності компанії “Укрбуд-проект-реконструкція” немає жодного, пов’язаного з прибиранням сміття. Натомість вказано, що фірма займається будівництвом житлових і нежитлових будівель, добуванням піску, виробництвом водних споруд тощо. Ось повний перелік видів діяльності компанії:

У Лимані ліквідують стихійні звалища, що утворилися під час окупації міста: де прибиратимуть та хто отримає за це гроші 2
Скриншот: YouControl

 

У тендері послугу, за яку заплатили підряднику, кваліфікували як “Утилізація/видалення сміття та поводження зі сміттям”.

У Лимані ліквідують стихійні звалища, що утворилися під час окупації міста: де прибиратимуть та хто отримає за це гроші 3
Скриншот: Prozorro

Ми спитали у військовій адміністрації Лимана, чому гроші за послугу віддали компанії, яка не веде подібну діяльність. Там наше запитання назвали “недоречним”. Та вказали геть інший код послуги (ДК 021:2015-90511000-2 замість ДК 021:2015:90510000-5), аніж значиться у документах.

“Послуги, які надаються Виконавцем в рамках укладеного Договору, визначені кодом ДК 021:2015-90511000-2 – «Послуги зі збирання сміття», який включає в себе збирання, навантаження, перевезення та вивантаження. З урахуванням викладеного, питання наявності у Виконавця відкритих кодів діяльності, що передбачають “утилізацію, видалення сміття та поводження з відходами” [вважаємо] недоречним, оскільки послуги, що закуповувались, не передбачають їх наявність”, — повідомили у військовій адміністрації Лимана у відповідь на запит Вільного радіо.

Нагадаємо, цьогоріч міськрада Лимана витратила 4 млн грн нібито на ремонт дахів. Тоді ми отримали записи розмов із місцевими жителями, які стверджували, що їхні дахи не ремонтували. Не видно було цих ремонтів і на фото та відео з Лимана.

 


Завантажити ще...